Twórcy Gears 5 znaleźli inspiracje w God of War

Chodzi w tym przypadku o sposób, w jaki prezentowany jest wirtualny świat.

@ 05.09.2019, 10:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Premiera Gears 5 już za kilka dni, a z pierwszych kilku godzin kampanii możemy Wam napisać, że ekipa odpowiedzialna za powstanie projektu zrobiła kawał solidnej roboty - głównie jeśli chodzi o prezentację oraz narrację albowiem w przypadku tych elementów postępy są bardzo znaczące.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, twórcy Gears 5, opracowując wątek fabularny, do pewnego stopnia wzorowali się na ostatniej odsłonie cyklu God of War - tak przynajmniej powiedział dyrektor artystyczny gry, Aryan Hanbeck, w rozmowie z Telegraph.

"Dla mnie God of War było dużą inspiracją. Nie mają tego samego scenariusza, ale świetnie idzie im wskazywanie Ci konkretnych miejsc oraz podrzucanie wizualnych wskazówek, które rozrzucono po całej grze".

"Świetnie mi się w nie grało, wiele się od niego nauczyliśmy, ale jednocześnie podrasowaliśmy niektóre pomysły, aby pasowały do naszego doświadczenia".

Hanbeck powiedział, że God of War świetnie kierowało graczy do bardziej liniowych sekcji, jednocześnie nie tracąc uroku otwartego świata. To samo chcieli osiągnąć deweloperzy Gears 5, a szef studia za nie odpowiedzialnego, Rod Fergusson, podkreślił, że wzorowanie na branży nie jest niczym złym.

"Dla nas to interesujące i dlatego mówimy o zróżnicowanej mechanice rozgrywki, że patrzymy na to, jak wygląda dziś cała branża".

Wczesny dostęp posiadacze Gears 5 Ultimate Edition otrzymają już jutro, a jeśli chodzi o premierę Gears 5 zaplanowano ją na 10 września. My tytuł już ogrywamy i niebawem opublikujemy na naszych łamach recenzję.


Sprawdź także:

Gears 5

Premiera: 10 września 2019
PC, XBOX ONE

Gears 5 to kolejna odsłona trzecioosobowych strzelanek, których akcja została osadzona w odległej przyszłości. Za projekt odpowiada studio The Coalition, twórcy czwartej ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?