Twórcy Control pracują nad optymalizacją gry

Największe problemy zgłaszają osoby grające w Control na konsolach.

@ 02.09.2019, 15:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Premiera najnowszego projektu studia Remedy za nami. Control zebrało bardzo dobre recenzje i spotkało się z dość ciepłym przyjęciem ze strony graczy, choć nie obyło się bez zarzutów. Jeden z nich dotyczy kiepskiej optymalizacji wydania przeznaczonego dla konsol.

Programiści Remedy świadomi są jednak problemy i obiecują, że za sprawą kolejnych aktualizacji poprawią funkcjonowanie Control. Podkreślają jednocześnie, że proces ten jest długotrwały, co znaczy, że gracze muszą uzbroić się w cierpliwość.

"Jak rozumiecie, wymaga to czasu i nie dzieje się za przyciśnięciem klawisza (choć chcielibyśmy, aby tak było)", napisali twórcy gry.

W specjalnym wpisie na blogu czytamy również, że w nieodległej przyszłości dostaniemy możliwość wyłączenia efektu motion blur, a także poprawki związane z niepoprawnie działającą mapę. Niestety potwierdzono także, iż HDR nie trafi do gry, choć wielu graczy na to liczyło. Twórcy wolą skupić się na poprawkach i nowej zawartości.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?