Death Stranding - Hideo Kojima wyjaśnia dlaczego zdecydował się na otwarty świat

Gry sandboksowe są ostatnio bardzo popularne. Na formułę tę skusił się też Hideo Kojima.

@ 27.08.2019, 10:20
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

Hideo Kojima omawia Death Stranding i to, co skłoniło go do decyzji o stworzeniu kolejnej gry wideo z otwartym światem.

Produkcja japońskiego reżysera i producenta stała się jedną z najciekawszych tytułów 2019 roku. W wywiadzie dla 4players.de przetłumaczonym przez Resetera Hideo Kojima wyjaśnia, dlaczego postanowił stworzyć Death Stranding w otwartym świecie.

"Z powodu interaktywności. Oczywiście istnieją inne sposoby na stworzenie gry. Na przykład gra liniowa. Nie mogę jednak wrócić po tym, jak doświadczyłem dużego świata w grze. Problemem jest jednak technologia.

Oczywiście technicznie trudno jest stworzyć otwarty świat. Gracz ma największą możliwą swobodę w otwartym świecie. Dlatego nigdy nie masz pewności, co zrobi gracz. W tym kontekście opowiadanie historii w grze z otwartym światem jest największym wyzwaniem. Ponieważ jest coraz więcej wolności, oznacza to, że historia czasami przeszkadza".

Hideo Kojima dodał, że w przypadku Metal Gear Solid V: The Phantom Pain borykał się z podobnym problemem, dlatego na początku historia i narracja była liniowa, kinowa, aby gracze dowiedzieli się o co konkretnie reżyserowi chodzi. W późniejszym okresie gry musiał jednak ją otworzyć i pozwolić na więcej swobody. Jak będzie w przypadku nowej marki Kojima Productions?

Death Stranding zostanie wydane 8 listopada, wyłącznie na PlayStation 4.


Sprawdź także:

Death Stranding

Premiera: 08 listopada 2019
PS4, PC

Death Stranding to nowa gra znanego japońskiego producenta, Hideo Kojimy. Autor m.in. marki Metal Gear Solid po opuszczeniu firmy Konami dostał finansowe i techniczne wsp...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossebogothic   @   10:29, 27.08.2019
To oczywiste, gdyby nie było otwartego świata nie moglibyśmy wybrać pod którym drzewkiem się wysiurać.
0 kudosTheCerbis   @   11:25, 27.08.2019
Też byśmy mogli, jaki problem?