Port Royale 4 - premiera w 2020 roku

Firma Kalypso Games podczas gamescom 2019 Opening Night Live zapowiedziała czwartą część znanej i już po części zapomnianej serii gier strategiczno-ekonomicznych - Port Royale 4 zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch w czwartym kwartale 2020 roku.

@ 22.08.2019, 17:09
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, switch, ps4, xbox one

Podczas tegorocznych targów gamescom, oprócz pokazów gier doskonale już widowni znanych i oczekiwanych, pojawiły się również produkcje, o których istnieniu dopiero się dowiedzieliśmy. W trakcie transmisji z Opening Night Live, czyli tzw. dnia zero gamescomu 2019, firma Kalypso Games ogłosiła czwartą część serii Port Royale!

Port Royale 4 zadebiutuje ponad 7 lat po premierze trzeciej odsłony serii - za produkcję "czwórki" odpowiedzialne jest studio Gaming Minds (autorzy poprzedniczki). Premierę na komputerach osobistych i konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch wyznaczono na czwarty kwartał 2020 roku! Tym razem jednak nie wcielamy się w postać aspirującego kapitana, a świeżo zatrudnionego gubernatora prosperującej wyspy na Karaibach, którego zadaniem jest rozwój osady i zamienienie jej w żyjące miasto portowe.

Na graczy czekać będzie rozbudowana ekonomia, handel między sąsiednimi wyspami i królestwami, a także dyplomacja. Jeśli zaś to ostatnia nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, w grę wejdą również rozwiązania siłowe - morskie starcia. Te bowiem będą potrzebne do rozstrzygnięcia sporu nie tylko w przypadku kiedy pokojowe rokowania zawiodą, ale także w razie ataku piratów lub innych zagrożeń. Starcia mają być oparte na systemie tur i jednocześnie pozwolić na wymianę ognia do dziesięciu jednostkom jednocześnie - dostaniemy też kilka typów autentycznych, XVIII-wiecznych statków, różniących się wyglądem i statystkami! Do repertuaru ruchów dojdą także specjalne umiejętności samego kapitana, które pozwolą wyjść nawet z beznadziejnych sytuacji.

Port Royale 4 wyjdzie w czwartym kwartale 2020 roku na komputerach osobistych i konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.


Sprawdź także:

Port Royale 3: Pirates & Merchants

Premiera: 03 maja 2012
PC, PS3, XBOX 360

Port Royale 3: Pirates & Merchants to kolejna część znanych strategii ekonomicznych, przygotowana przez studio Kalypso Media. Podobnie jak w przypadku poprzedników, mamy ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?