Cyberpunk 2077 - tryb multiplayer wciąż w fazie rozważań

CD Projekt RED wciąż nie potrafi się określić w kwestii trybu sieciowego.

@ 21.08.2019, 13:45
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Cyberpunk 2077 od początku było zapowiadane jako doświadczenie skierowane w stronę jednego gracza, ale gdzieś tam przewijały się pogłoski o trybie sieciowym. Producenci nadal nie są jednak w stanie określić się, czy multi dostaniemy, czy jednak nie będzie ono obecne w grze.

Pewnym jest, że jeśli wariant rozgrywek sieciowych zagościłbym w Cyberpunku, to na pewno nie w dniu premiery. Możliwe jednak, że studio dodałoby multiplayer w ramach popremierowej aktualizacji.

Póki co na to się jednak nie zanosi, a może po prostu twórcy nie chcą póki co niczego zdradzać. 


"Zajmujemy się badaniami w sprawie multiplayera, ale wciąż skupiamy się głównie na doświadczeniu single'owym, i to dostaniecie w 2020 roku. To nie oznacza, że mówimy 'nie' dla multiplayera, ale jednocześnie niczego nie potwierdzamy. Wciąż trwają badania w tym temacie"

"Jeśli dodajesz multiplayer, to musi być on porządny. Immersja jest bardzo istotna dla nas, i jednocześnie trzeba mieć pewność, że wszystko ze sobą współpracuje. W przypadku kampanii, to tutaj wszystko śmiga jak należy. Nie zamierzamy wrzucić multiplayera, byle tylko był"

"Jeśli się okaże, że to [multiplayer - dop. red.] nie pasuje, to znaczy, że nie nie pasuje. Nigdy nie stworzymy czegoś, co nie będzie trzymało przynajmniej standardów Wiedźmina, jeśli chodzi o Cyberpunk 2077. Nie wiem co przyniesie przyszłość, ale na pewno upewnimy się, by było to wysokiej jakości" - wyjaśnia Marthe Jonkers, artysta koncepcyjny w CD Projekt RED.


Powyższa wypowiedź, mimo że dość rozległa, nie przynosi więc większych konkretów. Być może Cyberpunk 2077 faktycznie dostanie w przyszłości rozgrywki sieciowe, ale będzie to raczej coś w stylu "miłego dodatku", niż czegoś, na czym ekipa CD Projekt RED się skupia.

Pytanie tylko, czy wprowadzenie ewentualnego multiplayera kilka (kilkanaście?) miesięcy po premierze ma jakikolwiek sens - wydaje się wątpliwe, by twórcom udało się przyciągnąć odpowiednią liczbę graczy na serwery w momencie, gdy wielu graczy będzie mieć już grę odłożoną na półkę.


Sprawdź także:

Cyberpunk 2077

Premiera: 17 września 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Cyberpunk 2077 to produkcja warszawskiego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel cRPG akcji, jednak tym razem świat fantasy za...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKattowitz   @   15:09, 21.08.2019
Jeżeli nie będzie obowiązkowy (czyt. nie będzie wpływał na fabułę czy osiągnięcia) to zarówno może być, jak i nie. Zapewne znajdą się gracze, którzy po ograniu tytułu ze wszystkich stron z radością powrócą do gry w towarzystwie znajomych. Aczkolwiek ja do takich nie należę Szczęśliwy
0 kudosdabi132   @   09:44, 22.08.2019
Jak dla mnie to obojętne, bo i tak zamierzam grać tylko w singla.