Sony kupiło studio Insomniac Games - autorów m.in. serii Ratchet & Clank

Mowa również o deweloperach bardzo udanego Marvel's Spider-Man.

@ 20.08.2019, 12:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

Sony kupiło studio Insomniac Games - autorów m.in. serii Ratchet & Clank

Firma Sony jakiś czas temu wyrażała chęć nabycia nowych studiów deweloperskich. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, jednym z pierwszych zakupów będą twórcy cyklu Ratchet & Clank oraz bardzo udanego Marvel's Spider-Man.

"Insomniac Games to jedno z najbardziej utytułowanych studiów w branży, a ich dziedzictwo to wysokiej klasy historie oraz gameplay, który nie ma sobie równych", powiedział Shawn Layden z SIE WWS.

"Do tej pory cieszyliśmy się z mocnego partnerstwa ze studiem, a teraz oficjalnie możemy je powitać w rodzinie Worldwide Studios. Dodanie Insomniac Games do SIE WWS potwierdza nasze przywiązanie do tworzenia najwyższej jakości doznań, dostępnych wyłącznie na PlayStation".

Insomniac Games będzie 14 studiem należącym do Worldwide Studios, co znaczy, że Sony będzie dysponować kolejną ekipą tworzącą tytuły ekskluzywne dla PlayStation. Ostatnie dzieło Insomniac, Marvel's Spider-Man, rozeszło się w nakładzie przekraczającym 13 mln egzemplarzy, co znaczy, że zakup może być dla Japończyków lukratywny.

W tym momencie nie wiemy czym dokładnie będzie się zajmować deweloper.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:25, 20.08.2019
Pewnie rozpoczynają pierwsze przymiarki do kolejnej części Spider-Mana, choć ta pewnie wyjdzie na PS5.
0 kudosdabi132   @   22:05, 20.08.2019
Dobra decyzja Sony. Miło patrzeć, że i Microsoft i Sony zbroją się przed nadchodzącą generacja konsol. Liczę na świetne tytuły i mam nadzieję, że będą to gry nastawione na fabułę, a nie na multi wraz z mikropłatnościami.
0 kudosmrPack   @   13:42, 21.08.2019
Insomniac z Sony łączy wiele lat współpracy od czasów PSX, więc to świetna wiadomość, że ta ekipa dołączyła do studiów należących do japońskiej firmy.