Metro Exodus: The Two Colonels - dodatek ukaże się jutro

Podczas transmisji programu Inside Xbox pokazano pierwszy gameplay z nadchodzącego dodatku do Metro: Exodus - The Two Colonels - a także ogłoszono jego datę premiery - 20 sierpnia.

@ 19.08.2019, 21:36
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps4, xbox one

Metro Exodus: The Two Colonels - dodatek ukaże się jutro

Tuż przed transmisją z tzw. dnia zero rozpoczynających się właśnie targów gamescom - Opening Night Live - firma Microsoft zorganizowała własną minikonferencję, a właściwie to transmisję specjalnego wydania programu Inside Xbox. W jego trakcie obejrzeliśmy sporo nowego materiału z nadchodzących gier MS lub takich, które są wspierane przez giganta z Redmond. Jedną z takich pozycji było Metro: Exodus, a właściwie pierwszy z zapowiedzianych dwóch dodatków - The Two Colonels - który wyjdzie już jutro, 20 sierpnia!

W trakcie Inside Xbox pokazano pierwszy gameplay z Metro: Exodus - The Two Colonels. Do jego poprawnego działania potrzebujemy podstawowej wersji gry, ponieważ historia zaprezentowana w DLC uzupełnia fabułę oryginału. Dodatek pozwala wcielić się nam w powracającego do rodzimej stacji w Nowosybirsku w pułkownika Millera, który rusza śladem pułkownika Khlebnikowa, ojca Kirilla (poznajemy go w Exodus).

Rozgrywka modyfikuje nieco zasady poznane w podstawce. Wracamy na znane z 2033 i Last Light ciasne, klaustrofobiczne korytarze rosyjskiego metra. W zamian dostajemy nową broń - miotacz ognia (wprawni fani z pewnością dotarli już do tego narzędzia w oryginalnym Metro: Exodus, które zostało ukryte w jednym z pokojów deweloperskich).

Metro: Exodus - The Two Colonels ukaże się na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 już 20 sierpnia tego roku - czyli dokładnie jutro!


Sprawdź także:
Metro Exodus: The Two Colonels

Metro Exodus: The Two Colonels

Premiera: 20 sierpnia 2019
PC, PS4, XBOX ONE

The Two Colonels to pierwsze rozszerzenie fabularne dedykowane wydanemu w tym roku FPS-owi Metro Exodus. Dodatek oferuje historię biegnącą równorzędnie do wydarzeń z pods...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:05, 20.08.2019
No to ja się muszę przyznać, że grało mi się dobrze w Metro, ale jakoś tak mięty do powrotu nie czuję. Nie wiem czy zainteresuję się dodatkiem.