Deweloperzy stawiają na ray tracing, technologia trafi m.in. do Dying Light 2

W sieci opublikowano zwiastuny, na których widzimy działanie ray tracingu w kilku grach.

@ 19.08.2019, 18:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Deweloperzy stawiają na ray tracing, technologia trafi m.in. do Dying Light 2

Wygląda na to, że technologia ray tracingu na dobre zagościła się w grach. Wcześniejsze próby jej adaptacji okazały się nieudane, ale ta obecna zdaje się przynosić rezultaty. Wydawcy i deweloperzy z całego świata chwalą się wsparciem ray tracingu i publikują zwiastuny mające to potwierdzać.

Gdzie konkretnie będziemy mogli znaleźć ray tracing? Na pewno w projektach, z których materiały filmowe, tudzież screenshoty, widnieją poniżej. Są wśród nich Call of Duty: Modern Warfare, Dying Light 2 (fotki), Minecraft, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, Control oraz Watch Dogs Legion. Oczywiście na tym NVIDIA nie skończy rozwoju ray tracingu, ale na chwilę obecną zapowiedziano wsparcie tylko w wymienionych projektach.

Zwiastuny oraz screeny znajdziecie poniżej, a jeśli chodzi o premiery odpowiednich aktualizacji, więcej szczegółów mamy otrzymać niebawem. Póki co nacieszcie swoje oczy materiałami i pamiętajcie, że ray tracing to wymagająca dużej mocy obliczeniowej technologia, z którą tylko najpotężniejszy sprzęt jest w stanie sobie poradzić.

Pocieszeniem może być to, że ray tracing prawdopodobnie trafi do konsol następnej generacji, a wówczas jeszcze sprawniej wkroczy do gier.


Sprawdź także:
Minecraft

Minecraft

Premiera: 09 listopada 2011
PC, XBOX 360, XBOX ONE, PS3, PS4, PSV

Minecraft jest sandbox'ową grą stworzoną przez Markusa Perssona. Tytuł zdobył ogromną popularność, a jej fenomenu należy upatrywać się w prostocie rozgrywki. Gra naśladuj...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?