Phil Spencer uważa, że granie w chmurze nie zastąpi konsol

A przynajmniej nie nastąpi to zbyt szybko.

@ 15.08.2019, 18:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, xbox one

Phil Spencer, czyli szef Xboksa, przyznał niedawno, że w najbliższym czasie Microsoft nadal będzie inwestował w klasyczne konsole. Mimo że korporacja pracuje nad technologią streamingu gier, nie zastąpi ona zbyt szybko obecnie stosowanych rozwiązań.

Na temat streamingu Spencer rozmawiał z redakcją portalu GameSpot. Podczas wywiadu przyznał on, że granie w chmurze to przyszłość, ale minie jeszcze dużo czasu, nim będzie ono w stanie zastąpić konsole. Powiedział również, że xCloud stawiać będzie przede wszystkim na wygodę i łatwy dostęp, ale nie będzie w stanie zwyciężyć z dedykowanym sprzętem i np. możliwościami Xboksa One X.

"Za sprawą xCloud budujemy coś wygodnego, co pozwoli Ci zabrać Xboksa ze sobą. Dlatego skupiamy się na urządzeniach mobilnych, a te nie są tym samym, co granie na Xboksie One X. Nie powiem, że to zabawa w 8K i z częstotliwością 120 Hz. Nie robimy tego. Chcemy dać Ci wygodę i wybór na Twoim telefonie".

Oczywiście na razie nie wiadomo kiedy xCloud będzie w pełni sprawną platformą. Póki co, czekamy na debiut kolejnego Xboksa, kodowo zwanego Scarlett. Jak wszystko pójdzie dobrze, zobaczymy go w przyszłym roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?