Twórcy Greedfall chcą, aby wypełniło ono pustkę po BioWare

Chodzi oczywiście o gry RPG, w których pierwsze skrzypce należą do opowieści. Greedfall scenariuszem bowiem stoi.

@ 14.08.2019, 12:38
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Studio BioWare zyskało przychylność graczy głównie ze względu na wyśmienite gry cRPG, wychodzące spod rąk jego deweloperów. W ostatnim czasie nie radzi sobie ono jednak tak dobrze, jak kiedyś, a niewielkie studio Spiders postanowiło wypełnić pustkę jaka w związku z tym powstała.

Wspomnianą kwestię poruszył niedawno szef Spiders, Jehanne Rousseau, w rozmowie z redakcją Escapist Magazine. Stwierdził on, że BioWare ostatnio nie jest zbyt aktywne, jeśli chodzi o gry RPG, ale najnowsze dzieło Spiders, GreedFall, powinno przypaść do gustu fanom gatunku.

"Tworzymy te gry nie po to, by zastąpić [BioWare], ale aby poniekąd wypełnić pustkę po nich. Nie możemy się z nimi równać. Nie mamy tak licznych ekip i tak dużego budżetu, ale staramy się tworzyć gry, które kochamy. Mamy nadzieję, że graczom się one spodobają, a gracze, którzy cenią sobie RPG nastawione na scenariusz będą dobrze bawić się przy GreedFall".

Spiders zostało niedawno zakupione przez wydawcę Bigben Interactive, więc być może w przyszłości deweloperzy będą dysponować wyższymi budżetami. Póki co wypatrujcie premiery GreedFall, którą zaplanowano na dzień 10 września bieżącego roku. Grać będziemy na PC, PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:

Greedfall

Premiera: 10 września 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Greedfall to gra akcji RPG inspirowana XVIII wiecznym barokiem. Za projekt odpowiada zaprawione w gatunku studio Spiders znane między innymi za sprawą Bound By Flame oraz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   18:00, 14.08.2019
Wolał bym bardziej by zrobili konkretną konkurencję dla Bethesdy. Ale jeśli będą tworzyć gry w ciekawych settingach jak do tej pory to nie pogardzę. Setting w grze jest czymś co zawsze mnie interesuje.
0 kudosUxon   @   10:16, 15.08.2019
Cytat: frycek88
Wolał bym bardziej by zrobili konkretną konkurencję dla Bethesdy
Deweloperzy o choćby umiarkowanym talencie i ambicjach nie muszą z nimi konkurować, bo już w teorii z nimi wygrywają. Ludzie ze Spiders jak widać chcą zrobić po prostu fajnego erpega w nawiązaniu do chlubnej przeszłości BioWare. Czyli do gier na poziomie, do jakiego Bethesda nigdy nawet się nie zbliży.
Jeśli wzorem ma być Baldur's Gate, Mass Effect albo KotOR, to warto tę grę choćby mieć na uwadze.
0 kudosfrycek88   @   10:58, 15.08.2019
Cytat: Uxon
Cytat: frycek88
Wolał bym bardziej by zrobili konkretną konkurencję dla Bethesdy
Deweloperzy o choćby umiarkowanym talencie i ambicjach nie muszą z nimi konkurować, bo już w teorii z nimi wygrywają.


Ja mimo wszystko wolę RPGi nastawione na sanboxowość i eksplorację , z dużym i szczegółowa zrobinym światem takie jak robi Bethesda. Tyle że Bethesda z powodu monopolu na rynku osiadła na laurach więc porzadny i solidny konkurent by się przydał.
0 kudosshuwar   @   08:48, 05.09.2019
To prawda, że ostatnimi czasy brakuje gier z tak wciągającą fabułą, jak w Mass Effect. Do tej pory żyję tym wątkiem fabularnym i wracałem do niego chyba z 4 razy.