PlayStation 5 zostanie ujawnione w lutym 2020 roku - plotka

Właśnie wtedy odbędzie się rzekomo impreza PlayStation Meeting, na której zobaczymy PlayStation 5.

@ 14.08.2019, 12:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

O konsolach następnej generacji nie wiemy w sumie nic. Z dotychczasowych doniesień wynika, że zadebiutują one w 2020 roku. W sieci pojawiły się też pierwsze plotki dotyczące ich specyfikacji technicznej, ale nadal nie zobaczyliśmy ani PlayStation 5, ani Xboksa Scarlett. Z początkiem przyszłego roku może się to zmienić.

Z najnowszych przecieków (za NeoGAF) wynika, że Sony zaplanowało na przyszłoroczny luty imprezę PlayStation Meeting. W jej trakcie będziemy mieli okazję rzucić okiem na PlayStation 5, albowiem właśnie wtedy ujawniona zostanie następna platforma Sony. Jeśli będzie to prawdą, jesień 2020 roku wydaje się być realnym terminem premiery urządzenia.

Z przecieku dowiadujemy się, że na imprezę otrzymali już zaproszenie najważniejsi wydawcy, czyli Ubisoft, Activision, Electronic Arts, Square Enix itd. Każdy przygotowuje już na pewno projekty dla PlayStation 5, ale żadnego w tym momencie jeszcze nie ujawniono. Co ciekawe, Sony także dłubie już przy dwóch projektach. The Last of Us Part 2 oraz Ghost of Tsushima będą tytułami ekskluzywnymi dla nowej platformy.

Japończycy w ostatnim czasie mocno inwestują również w technologię wirtualnej rzeczywistości. Nie wiemy niestety czy oznacza to wsparcie dla obecnego PlayStation VR czy może kolejnej wersji tegoż gadżetu. Jeśli poczynione zostaną odpowiednie postępy, PSVR2 może faktycznie namieszać na rynku.

Wszystkie powyższe rewelacje to oczywiście plotki, co znaczy, że nie należy przywiązywać do nich zbytniej uwagi. Jak tylko pojawią się potwierdzone doniesienia, będziemy Wam je przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   18:05, 14.08.2019
Zobaczymy, pamiętajmy tylko że to będzie tylko ujawnienie, a nie premiera.