Gry Quantic Dream będą multiplatformowe

Choć deweloper nie odrzuca ekskluzywności w niektórych przypadkach.

@ 14.08.2019, 12:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one

Gry Quantic Dream będą multiplatformowe

Quantic Dream do niedawna tworzyło wyłącznie gry przeznaczone dla konsol PlayStation. W ostatnich miesiącach deweloper wypuścił jednak komputerowe wydania swoich największych hitów, a teraz dowiadujemy się, że nadchodzące projekty studia będą multiplatformowe.

Brak ekskluzywności dla Sony potwierdził w wywiadzie dla DualShockers szef Quantic Dream, David Cage. Powiedział on, że chce odejść od ekskluzywności, a projekty, które obecnie przygotowuje będą wydawane także na innym sprzęcie, czyli najpewniej komputerach osobistych oraz konsolach Xbox, tudzież tych należących do Nintendo.

"Quantic Dream nie jest już ekskluzywne dla żadnej z platform", powiedział Cage. "Więc tak, pomijając umowy dotyczące konkretnych tytułów, wszystkie nasze gry będą wydawane na wszystkich platformach".

Niespodzianki nie ma. Quantic Dream chce zmaksymalizować liczbę odbiorców swoich projektów, a debiutowanie na wielu platformach jednocześnie jest najlepszym na to sposobem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?