Gry Quantic Dream będą multiplatformowe

Choć deweloper nie odrzuca ekskluzywności w niektórych przypadkach.

@ 14.08.2019, 12:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one

Quantic Dream do niedawna tworzyło wyłącznie gry przeznaczone dla konsol PlayStation. W ostatnich miesiącach deweloper wypuścił jednak komputerowe wydania swoich największych hitów, a teraz dowiadujemy się, że nadchodzące projekty studia będą multiplatformowe.

Brak ekskluzywności dla Sony potwierdził w wywiadzie dla DualShockers szef Quantic Dream, David Cage. Powiedział on, że chce odejść od ekskluzywności, a projekty, które obecnie przygotowuje będą wydawane także na innym sprzęcie, czyli najpewniej komputerach osobistych oraz konsolach Xbox, tudzież tych należących do Nintendo.

"Quantic Dream nie jest już ekskluzywne dla żadnej z platform", powiedział Cage. "Więc tak, pomijając umowy dotyczące konkretnych tytułów, wszystkie nasze gry będą wydawane na wszystkich platformach".

Niespodzianki nie ma. Quantic Dream chce zmaksymalizować liczbę odbiorców swoich projektów, a debiutowanie na wielu platformach jednocześnie jest najlepszym na to sposobem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?