Frostpunk 11 października zadebiutuje na konsolach

Studio 11 bit ogłosiło datę premiery Frostpunka na Xboksa One i PlayStation 4 - polska strategia zadebiutuje 11 października tego roku.

@ 14.08.2019, 11:22
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
ps4, xbox one

Frostpunk to kolejna produkcja rodzimego studia 11 bit, które po świetnie przyjętym This War of Mine z 2014 roku ponownie uderzyło w tony strategiczno-przygodowe. W pozytywnym świetle o produkcji wypowiedział się w naszej recenzji Adam, a o jakości tytułu może też świadczyć średnia ocen recenzentów na platformie Metacritic na poziomie 84 punktów (a także ocena graczy - 8,5). Po blisko roku ekskluzywności na komputerach osobistych, deweloperzy zdecydowali się ogłosić datę premiery Frostpunka na konsolach obecnej generacji!

Zapowiedź konsolowych wersji dzieła Polaków została ujawniona w kwietniu tego roku. Pod znakiem zapytania stała tylko data premiery. We właśnie przesłanej informacji prasowej studio 11 bit ogłosiło, że Frostpunk dedykowany Xboksowi One i PlayStation 4 ukaże się na cyfrowym rynku dokładnie 11 października tego roku!

Z tej okazji do sieci trafił nowy trailer gry, w którym - naturalnie - możemy obejrzeć fragmenty z rozgrywki pochodzącej z konsolowej edycji. Jednocześnie producenci zapowiedzieli, iż Frostpunk na XONE i PS4 nie będzie zwykłym portem, a dokładnie przeniesioną grą z tak zmodyfikowanym gameplayem, który uwzględni specyfikę konsolowego ekosystemu (w tym innych od klawiatury i myszy kontrolerów):

"Od początku wiedzieliśmy, że chcemy przenieść Frostpunka na konsole. Jednocześnie nie chcieliśmy, bo to był po prostu port. Zależało nam, by grający we Frostpunka na konsolach gracze czuli jakby było to produkt stworzony od podstaw z myślą o tych platformach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych. (...)"- mówi Senior Lead Designer gry, Jakub Stokalski.

Frostpunk na XONE i PS4 zostanie wydany 11 października! Jeśli zaś kogoś interesuje pudełkowa edycja, to ta będzie dostępna na rynku 18.10 (przedsprzedaż na razie dostępna jest w zagranicznej dystrybucji) dzięki firmie Merge Games.


Sprawdź także:

Frostpunk

Premiera: 24 kwietnia 2018
PC, PS4, XBOX ONE

Frostpunk to produkcja z gatunku survivalu, przygotowana przez warszawskie studio 11 bit studios. Rodzimi deweloperzy znani są dzięki takim grom jak Anomaly: Warzone Eart...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?