Assassin's Creed - Ubisoft rozważa reboot serii

Czas na większe zmiany?

@ 13.08.2019, 14:04
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Seria Assassin's Creed po przyzwoitej, ale mocno powtarzalnej odsłonie Syndicate, doczekała się dłuższej (2 letniej) przerwy wydawniczej. Efektem było niezłe, odmienione Assassin's Creed Origins, które spodobało się większości graczy - mimo odejścia od pierwotnej formy.

Prace trwają
Ewentualny reboot mógłby dotyczyć dopiero kolejnej odsłony serii, tworzonej już zapewne od podstaw z myślą o nowych konsolach. Obecnie Ubisoft w pocie czoła pracuje nad kontynuacją AC Odyssey, której akcja ma toczyć się w Chinach lub Starożytnym Rzymie.

Sporo graczy liczyło więc, że po premierze przygód Bayeka zabójczy cykl wskoczy na nowe tory. Tak się jednak nie stało, bo niecały rok po premierze Origins, zadebiutowało Assassin's Creed Odyssey. Sama gra była do bólu podobna do egipskiej przygody - zmiany ograniczyły się do innej otoczki, lekko usprawnionego systemu walki i kilku mniej lub bardziej istotnych nowinek.

Odyssey - z akcją w antycznej Grecji - zostało przyjęte nieźle, ale chyba nie do końca spełniło oczekiwania sprzedażowe Ubisoftu - grę solidnie przeceniono już w miesiąc-dwa po premierze.

Zdaje się, że francuski koncern zaczął rozważać, czy cykl Assassin's Creed nie wymaga większego odświeżenia. Sugerowałaby to ankieta, jaką zadali graczom członkowie tzw. "Gildii Mentorów". To grupa fanów, których deweloperzy "namaścili" do pośrednictwa w kontaktach na linii studio - gracze.

Pada w niej sześć pytań:

  • Czy byłbyś zainteresowany rebootem serii? Uzasadnij odpowiedź.
  • Assassin’s Creed Origins zaprojektowano jako tzw. "miękki reboot", mający wprowadzić do cyklu nowych graczy. Czy uważasz, że gra dobrze wprowadziła żółtodziobów w uniwersum serii?
  • Czy zagrałbyś w reboot serii, gdyby nagle go zapowiedziano?
  • Gdyby tobie powierzono zadanie zrestartowania serii, jakie elementy cyklu byś zmienił / przerobił / usunął?
  • Gdyby tobie powierzono zadanie zrestartowania serii, jakie elementy cyklu byś zachował?
  • Czy znasz jakieś serie, na których Assassin's Creed powinno się wzorować, jeśli chodzi o dobry restart?

A co wy sądzicie na ten temat, oczekiwalibyście zupełnego przemodelowania cyklu?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   15:16, 13.08.2019
Niech oni w końcu pomyślą o Prince of Persia, bo to już 9 lat minęło i nawet się nie kwapią, żeby zrobić kolejna część, tylko wydają te nudne Assassiny.
A jak nie chcą robić nowej, to niech odświeża stare części..
0 kudosdabi132   @   15:39, 13.08.2019
Jeśli reboot serii, to tylko powrót do czasów wypraw krzyżowych. Może inwazja Mongołów? Ogólnie chętnie bym zobaczył jakieś inne przygody Altaira, Ezia.
4 kudoskobbold   @   16:33, 13.08.2019
Ta seria to potrzebuje, żeby ją zakopać na kilka lat głęboko pod ziemią a nie rebootu. Kolejna warstwa pudru nie sprawi, że nagle będzie to nowa jakość. Grałem w trzy części tej serii i od wszystkich się odbiłem. Każda była do siebie podobna, wykorzystywała te same mechaniki i była na dłużą metę tak samo nudna. Grałeś w jedne Assasiny to grałeś we wszystkie.
0 kudosguy_fawkes   @   16:41, 13.08.2019
Reboot, serio...? Czyżby miało już tak głęboko w powiązaniu współczesny metawątek i tak się już w tym wszystkim pogubiło, że lepiej zacząć od nowa? Słabo. Tęsknię za odsłonami z Desmondem.
0 kudosdabi132   @   18:07, 13.08.2019
Cytat: guy_fawkes
Tęsknię za odsłonami z Desmondem.
Ja również. Odsłony z Desmondem były najlepszymi w całej serii. Nawet Assassin's Creed III było by totalnym szrotem. A tak, współczesny wątek z Desmondem Milesem ratował trochę tę produkcję.
2 kudoskrzywy_banen   @   18:11, 13.08.2019
Niech po prostu zrobią dobre gry, bo tak średnio im to idzie.
0 kudosfrycek88   @   19:56, 13.08.2019
Tylko po co jak każda część tych gier wygląda prawi tak samo, a zmieniają się jedynie scenerie.
0 kudosTheCerbis   @   21:48, 13.08.2019
Nie rozważać reboot, bo nie miałby sensu, tylko sensownie spiąć wszystko fabularnie (o ile się jeszcze da) i godnie zakończyć serię. Gdzie jest Prince of Persia?
0 kudosomen89   @   05:13, 14.08.2019
Z jednej strony dobrze, że chcą zrebootować tę grę. To co się stało z tą serią to porażka. Assassin był dobry wg mnie od AC2 do Revelations, powtarzalny -owszem ale dobry. Natomiaast te współczesne odsłony to jakaś kpina, kupiłem Odyssei bo nasluchalem sie pozytywnych opinii ale jest beznadziejna, ppgrałem kilkanaście godzin i odinstalowalem, przepgromna gra stojąca nudą i bugami, to już nie jest Assassin's Creed. Mogliby to równie dobrze nazwać "Pompernikielus- Legendary Warrior" i nikt nie zauważyłby, że to o "asasynach". Podsumowując uważam, zę ta marka powinna już dawno umrzeć, starczy już. Dlaczego Ubi nie ogarnia, że ludzie czekają nadal na nowe Prince of Persia zamiast inwestować ciągle w to dziadostwo?
Dodaj Odpowiedź