The Outer Worlds może być kiedyś serią

Microsoft chciałby przygotować z The Outer Worlds cały cykl.

@ 13.08.2019, 13:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Już niebawem na rynku zadebiutuje The Outer Worlds - tytuł powstaje w Obsidian Entertainment, a jego premierę zaplanowano na październik. Microsoft, nowi właściciele studia, widzą w projekcie potencjał i bardzo chętnie zbudowaliby na nim całą markę.

The Outer Worlds trafi do sklepów za sprawą Private Division, czyli firmy należącej do Take-Two. Potencjalna kontynuacja może być jednak wydana przez Microsoft, albowiem jakiś czas temu korporacja nabyła studio Obsidian Entertainment oraz należące do niego marki. Co ciekawe, nie oznacza to automatycznie ekskluzywności serii.

"Z tego co widzieliśmy, The Outer Worlds, taką mam nadzieję, jest czymś, co możemy rozbudować i przekształcić w porywającą markę. Możemy je rozwinąć i rozbudować", powiedział szef Xbox Studios, Mike Booty.

"Myślę, że stworzyli świetne uniwersum i zastanawiam się jakie rzeczy potrzebne są do tego, by móc przygotować markę? Co jest w stanie wytrzymać? Czy chodzi o narrację, a może o postaci albo o to, czy uniwersum jest odpowiednio duże, by do niego dodawać?".

Booty potwierdził przy okazji, że Obsidian Entertainment pracuje obecnie nad kilkoma innymi grami RPG, dedykowanymi konsolom Xbox, których jeszcze nie ujawniono. Jak tylko to nastąpi, nie omieszkamy Was o tym powiadomić.


Sprawdź także:

The Outer Worlds

Premiera: 25 października 2019
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

The Outer Worlds to połączenie pierwszoosobowej gry akcji, strzelanki oraz elementów  cRPG-owych w klimatach postapokaliptycznego science-fiction. Za projekt odpowiada st...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   17:30, 13.08.2019
Logiczne że jak gra spodoba się ludziom i na siebie zarobi to że będą chcieli ją rozwijać. Trzymam kciuki.
0 kudosshuwar   @   08:58, 14.08.2019
No byleby M$ tego nie uśmiercił przez nadmierny drenaż.
0 kudosTheCerbis   @   10:53, 14.08.2019
Microsoft na szczęście nie żeruje na tytułach tak jak EA czy Ubi, więc mam nadzieję, że takie obawy się nie sprawdzą.
0 kudoskobbold   @   14:14, 14.08.2019
Może w pierwszej kolejności niech wyjdzie jedynka i się dobrze sprzeda? Stabilność finansowa Obsydianowi na pewno bardziej pomoże niż zaszkodzi ;) Kurcze gdyby to nie było tylko takie cukierkowe Poirytowany