System Shock 2 dostanie remaster

Night Dive Studios ogłosiło na Twitterze, że zamierza wydać System Shock 2: Enhanced Edition - zremasterowaną "dwójkę" popularnej serii cyberpunkowych FPS-ów z elementami cRPG. Data premiery jest nieznana.

@ 13.08.2019, 09:50
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc

Studio Night Dive ogłosiło wczoraj, tj. 12 sierpnia, że pracuje nad rozszerzoną edycją System Shocka 2! A właściwie to remasterem, bo tytuł zostanie przerobiony na modłę pierwszej części, która również doczekała się Enhanced Edition od tej samej ekipy.

System Shock 2: Enhanced Edition - prawdopodobnie - zostanie wyposażone w dzisiaj obsługiwane rozdzielczości takie jak 1080p i 4K, do tego możliwe, że dostaniemy poprawione sterowanie i nieco zmodyfikowane tekstury wraz z oświetleniem. Bardzo podobny zestaw do tego, który Night Dive Studios przygotowało nam w 2015 roku przy okazji odświeżenia pierwszej części - System Shock: Enhanced Edition. Niestety, nie zdradzono daty premiery gry, choć wielce prawdopodobne jest okienko między końcówką 2019 a początkiem 2020 roku.

W międzyczasie deweloperzy pracują również nad pełnoprawnym remakiem System Shock - ten zadebiutować ma w 2020 roku i - jak sama nazwa wskazuje - przenieść kultowego cyberpunkowego FPS-a połączonego z cRPG-iem na nowy, dzisiejszy, poziom. A gdyby jeszcze było Wam mało futurystycznych klimatów, ekipa OtherSide Entertainment (autorzy m.in. Underworld Ascendant) tworzy pełnoprawną kontynuację - System Shock 3. Na jej temat niestety konkretów brak i na razie nic nie wskazuje na to, byśmy "trójki" doczekali się w przyszłym roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnovy13   @   13:09, 13.08.2019
Od wielu lat w strzelanki nie gram ale gdy jeszcze pady na komputer nie były popularne to grałem w System Shock 2, była jedną z najlepszych w jakie grałem
0 kudosGuilder   @   14:01, 13.08.2019
Czyli krótko mówiąc: czekają nas trzy premiery System Shocka? Nice!
0 kudosUxon   @   18:20, 13.08.2019
Cytat: Guilder
Czyli krótko mówiąc: czekają nas trzy premiery System Shocka? Nice!
Możliwe, że nawet i cztery, bo dwójka pewnie dostanie po remasterze porządny remake. Mam nadzieję, że coś na kształt ostatniego Resident Evil. Ten klasyk na to zdecydowanie zasługuje.