Cyberpunk RED - zestaw startowy prequela gry Cyberpunk 2077 już w sprzedaży

Talsorian Games wydało startową wersję gry fabularnej Cyberpunk RED.

@ 05.08.2019, 11:41
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
inne

Cyberpunk RED - zestaw startowy prequela gry Cyberpunk 2077 już w sprzedaży

Do sprzedaży trafił zestaw startowy fabularnej gry RPG Cyberpunk RED. Nowa produkcja Talsorian Games powstaje z myślą o wypełnieniu ponad pięćdziesięcioletniej luki w historii uniwersum, obejmującej lata 2022 – 2077. Oczywiście, zestaw startowy to dopiero niepełna wersja finalnego wydania podręcznika RPG, która powinna pojawić się na rynku za kilka miesięcy – nie mamy więc jeszcze wszystkich mechanik i zasad.

Wersja startowa stawia nacisk przede wszystkim na elementy opisu świata - poświęcono im osobną książeczkę, natomiast zasady gry znajdują się w innej. Ekipa Mike'a Pondsmitha dołożyła starań, by prequel Cyberpunka 2077 był przystępny dla nowych fanów. Osoby, które nie znają uniwersum Cyberpunka 2020 powinny bez problemu odnaleźć się w nowym wydaniu i zdobyć przydatną wiedzę do bogatszego odbioru dzieła CD Projekt RED.

Projektanci nie zapomnieli o uwzględnieniu osi czasowej wydarzeń z poprzedniego podręcznika, przypomnieniu najważniejszych faktów i rozbudowaniu ich o nowe wydarzenia. Według twórców, RED zawiera więcej obszernych opisów i historyjek z Night City niż miało to miejsce dotychczas. Czego się zatem dowiemy?

Historia Cyberpunk RED startuje zaraz po IV wojnie korporacyjnej, która miała miejsce w 2022 roku i zakończyła się eksplozją potężnego ładunku, jaki spustoszył większość obszarów Night City. Jak twierdzi Mike Pondsmith, ważnym okresem będą lata 2035-2045, podczas których miasto jest odbudowywane i zmierza w stronę metropolii jaką widzimy już w Cyberpunku 2077. RED przedstawi również nieco inne społeczeństwo, takie które znajduje się w momencie wychodzenia z kryzysu technologicznego, jaki spowodowała wojna, a także zniszczenie cyberprzestrzeni, niedługo po niej.

Być może poznamy także fakty dotyczące dalszych losów Johnny'ego Silverhanda, tłumaczące jego pojawienie się w Cyberpunku 2077. Bohater przez lata mógł ulegać wielu przemianom jako cyfrowa osobowość - już na materiałach z Cyberpunk 2077 widzimy, że postać, w którą wciela się Keanu Reeves jest brunetem, a nie blondynem, jak w pierwowzorze. Jak wspomniała "Lilayach", przedstawicielka działu marketingu z CD Projekt RED, podczas fanowskiego podcastu, chip z Johnnym przez lata krążył z rąk do rąk i mógł podlegać modyfikacjom. 

Wersja cyfrowa gry Cyberpunk RED jest dostępna w cenie 15 dolarów w tym miejscu.  Poniżej możecie rzucić okiem na kilka grafik z nowego podręcznika. Na Cyberpunka 2077 poczekamy natomiast do 16 kwietnia przyszłego roku, gdyż wtedy zadebiutuje ono na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych. Data premiery pełnej wersji podręcznika Cyberpunk RED nie została jeszcze podana.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 19 listopada 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?