Call of Duty: Modern Warfare - beta, tryby rozgrywki w multi i nowy gameplay

Tak dobrze zapowiadającego się Call of Duty nie było od lat.

@ 01.08.2019, 22:05
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Studio Infinity Ward zaprezentowało szersze informacje na temat rozgrywek sieciowych w nadchodzącym Call of Duty: Modern Warfare. Poinformowano także o dacie startu beta-testów.

Amerykański producent gier wideo spod szyldu Call of Duty chwali się nowym silnikiem, który wnosi "świeżą jakość do rozgrywki". Twórcy zapowiadają "najbardziej rewolucyjny multiplayer w historii serii". Bez wątpienia jest to odważna deklaracja.

W Call of Duty: Modern Warfare znajdziemy bardzo różnorodne tryby rozgrywek. Na pierwszy ogień idzie prezentowany już Gunfight, czyli rozgrywki 2 na 2 na ciasnych, wymagających lokacjach. Nie zabraknie tradycyjnego multiplayera, gdzie mierzy się ze sobą 6 na 6 graczy. Są też rozgrywki dla 10 na 10 graczy oraz 20 na 20 graczy. Najbardziej imponujący wydaje się być nowy tryb Ground War, gdzie - na mapie będzie biegać aż do 100 graczy! 

W grze pojawią się też mapy nocne, w których konieczne będzie korzystanie z noktowizora. Z pewnością wpłynie to na bardziej taktyczne podejście do rozgrywki i konieczność współpracy z członkami zespołu - w niektórych miejscach będzie m.in. można włączyć / zgasić oświetlenie.

Infinity Ward przemodelowało system strzelania, znacząco poprawiając feeling korzystania z broni. Oprócz nowej fizyki usprawniono m.in. dźwięk - wystrzały są bardziej soczyste, a posiadacze dobrych słuchawek docenią możliwość dokładniejszego zlokalizowania przeciwników.


W beta-testach jako pierwsi wezmą użytkownicy PlayStation 4. Ogólnie będą dwa testy - jeden wyłącznie dla posiadaczy PS4, natomiast drugi dla wszystkich - tutaj przy okazji zostanie sprawdzony cross-play pomiędzy różnymi platformami.


Beta na PS4:

  • 12-13 września (wczesny dostęp - tylko na PlayStation 4)
  • 14-16 września (otwarta beta PlayStation 4)

Beta dla wszystkich + test cross-play:

  • 19-20 września (wczesny dostęp - PC i Xbox One; otwarta beta - PS4)
  • 21-23 września (otwarta beta PC, PS4, Xbox One)

Oficjalny zwiastun:


Gameplay od NVIDIA nagrany na RTX 2080 Ti:


Gameplaye z różnych trybów:
Prezentacja pięciu map z trybu sieciowego:


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?