PlayStation 4 sprzedaje się szybciej niż PS2 oraz Wii

Obecna konsola Sony może nawet przebić sprzedaż PS2.

@ 31.07.2019, 11:23
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps2, wii, switch, ps4

PlayStation 4 sprzedaje się szybciej niż PS2 oraz Wii

PlayStation 4 sprzedaje się wyśmienicie, lepiej niż PlayStation 2 oraz Nintendo Wii, a odpowiedzialny jest za to praktycznie całkowity brak konkurencji ze strony Microsoftu oraz wyśmienite gry ekskluzywne dostępne na platformie Japończyków.

Sony niedawno ujawniło, że PlayStation 4 trafiło już do sklepów w nakładzie przekraczającym 100 mln egzemplarzy. To ogromne osiągnięcie korporacja zdobyła w czasie krótszym niż PlayStation 2 oraz Wii, a trzeba pamiętać, że konsola nadal będzie się sprzedawać i niejeden rekord przed nią.

Wieść o wyśmienitej sprzedaży PS4 dociera do nas za sprawą analityka Niko Partners, Daniela Ahmada. Zamieścił on na Twitterze niedługi wpis opatrzony grafiką, na której widzimy jak kształtowała się sprzedaż PS4 w stosunku do PS2, Wii oraz Switch. Jak widać, PlayStation 4 wygrywa z PS2 i Wii, a Switch sprzedaje się póki co z podobną intensywnością.

Co będzie dalej? Czy PS4 pokona swojego starszego brata, jeśli chodzi o ogólną sprzedaż? Czy zdoła się rozejść w nakładzie przekraczającym 150 mln egzemplarzy? Nie sposób powiedzieć. Pewne jest natomiast, że bieżąca konsola Sony to ogromny sukces i niełatwo będzie go przebić w przypadku PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLucas-AT   @   19:35, 31.07.2019
W listopadzie Death Stranding, w lutym The Last of Us 2, w maju (?) Ghost of Tsushima i do premiery PS5 sprzedaż PS4 spokojnie dobije jeszcze do 120 mln. Wynik PS2, czyli 150 mln, jest nawet w zasięgu.