W Apex Legends cheaterzy zostaną wrzuceni na jeden serwer z innymi oszustami

Twórcy pracują nad nowym systemem anti-cheat.

@ 19.07.2019, 17:51
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Popularność Apex Legends nieco osłabła względem pierwszych tygodni po premierze, ale gra wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Tytuł boryka się jednak z plagą cheaterów, którzy uprzykrzają rozgrywkę innym graczom. Studio Respawn Entertainment donosi jednak, że trwają prace nad usprawnieniem systemu anti-cheat.

Reprezentanci Respawn wystosowali na łamach forum reddit specjalny post, w którym komunikują się z graczami w celu wyjaśnienia kilku rzeczy związanych z grą.

"Zdajemy sobie sprawę z cheaterów, szczególnie w trybie rankingowym. To gorący temat, dlatego chcemy nieco naświetlić obecną sytuację, byście wiedzieli, że pracujemy po cichu nad nowymi rozwiązaniami do walki z oszustami" - czytamy we wpisie.

Respawn skorzysta z uczenia maszynowego by stworzyć sprawnie działający system, który będzie wykrywał i automatycznie banował oszustów. Usprawniony zostanie także mechanizm wykrywający nowe konta, które powstały wyłącznie po to by uprzykrzać innym rozgrywkę - będą eliminowane jeszcze przed dołączeniem do rozgrywki. Nowy system ma do tego być na tyle "inteligentny", że sam będzie rozpoznawać nowe rodzaje oszustw - bez ingerencji ze strony studia. 

Najbardziej interesujący jest jeden z ostatnich punktów wyliczanki, w którym możemy przeczytać, że usprawniony system matchmakingu będzie... wrzucał wszystkich cheaterów na jeden serwer, tak by grali wyłącznie ze sobą. Trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązanie i jednocześnie solidny kopniak w tyłek dla oszustów.

W Apex Legends trwa obecnie 2. sezon rozgrywek, w ramach którego otrzymaliśmy m.in. nową postać. Więcej szczegółów na temat obecnych rozgrywek w tym miejscu.


Sprawdź także:

Apex Legends

Premiera: 04 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Apex Legends to gra z gatunku battle royale od twórców Titanfall, studia Respawn Entertainment.Rozgrywka w tytule jest charakterystyczna dla wspomnianego gatunku. Zaczyna...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   12:34, 22.07.2019
Dobry pomysł, żeby ci którzy psują rozgrywkę uczciwym graczom grali tylko z takimi samymi oszustami. Odizolowanie takich użytkowników to dobry sposób. Ciężko stworzyć poprawnie działający system wykrywający cheaterów. A darmowych grach jak Apex Legenda zawsze takich dupków jest masa.
0 kudosGuilder   @   13:17, 22.07.2019
Szkoda tylko, że ta wiadomość się upubliczniła. Duża część cheaterów czerpie radość z psucia zabawy innym. A teraz, gdy są tego procederu świadomi, szybciej się zorientują i nie będą na takich serwerach tkwili.
0 kudosTheCerbis   @   13:18, 22.07.2019
Interesująca metoda. Już gdzieś się kiedyś pojawiła, czy Respawn jest pierwsze z takim systemem?

Guilder - ale może nie będą mieli wstępu na normalne serwery, bo ich IP czy konto zostanie pozbawione dostępu do nich.
0 kudosMicMus123456789   @   14:41, 22.07.2019
Wrzucanie ich na jeden serwer może rewolucją nie jest, ale wczesne wykrywanie nowych kont takich ludzi już chyba tą rewolucją jest, dawno nie grałem w żadne typowo sieciowe gry więc nie wiem kto jak z tym walczy Dumny
0 kudosGuilder   @   14:52, 22.07.2019
Cytat: TheCerbis
Guilder - ale może nie będą mieli wstępu na normalne serwery, bo ich IP czy konto zostanie pozbawione dostępu do nich.
Wtedy to typowy ban jest. A mnie właśnie chodziło o to, że gdyby to wszystko pozostało tajemnicą, to twórcy mieliby szansę zaoszczędzić trochę roboty, bo minęłaby pewnie chwila, zanim jeden czy drugi oszust by się zorientował, dlaczego przestało mu się dobrze grać. A teraz będzie od razu wiedział, że dostał tak naprawdę kreatywnego bana. Postąpi więc tak samo jak w przypadku regularnych - nowe konto, VPN, cokolwiek, żeby znowu przeszkadzać uczciwym.
Dodaj Odpowiedź