Twórcy Cyberpunk 2077 zdradzają jaka była najważniejsza zmiana w grze w ostatnim czasie

Cyberpunk 2077 oferuje wybory, które wpływają zarówno na gameplay, jak i fabułę gry.

@ 15.07.2019, 20:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Cyberpunk 2077 będzie jedną z najbardziej rozbudowanych gier 2020 roku - na to wskazuje przynajmniej prezentacja, jakiej byliśmy świadkami niedawno. Deweloperzy swoje przedsięwzięcie cały czas rozbudowują, a niedawno postanowili zdradzić jaka z ostatnich zmian była najistotniejsza.

Głos w sprawie zabrał dyrektor zadań, Mateusz Tomaszkiewicz. Powiedział on, że pomiędzy E3 2018, a E3 2019 twórcy poczynili wiele zmian i usprawnień w Cyberpunk 2077, a największą było rozbudowanie możliwości decyzyjnych, jakie posiada grający oraz tego, jak wpływają one na fabułę.

"Myślę, że największa zmiana, jaką poczyniliśmy do tej pory i ta, którą chcieliśmy zaakcentować w ostatniej prezentacji była wielowarstwowość narracji względem rozgrywki. Właśnie to pokazaliśmy uczestnikom prezentacji. Pokazaliśmy, że różne umiejętności mogą wpływać na to, jak przechodzisz poszczególne misje".

"Dla przykładu, możesz zdecydować się na wybicie wszystkich ciężką bronią, albo lekką bronią, ale możesz też się skradać, możesz hackować różne urządzenia, możesz korzystać ze zdolności, aby otwierać nowe przejścia. Jeśli zainwestowałbyś w siłę, mógłbyś otworzyć przejścia, inaczej dla Ciebie niedostępne. Myślę, że to jedna z istotnych rzeczy niepokazanych przez nas w zeszłym roku".

Premiera Cyberpunk 2077 zaplanowana została na 16 kwietnia 2020 roku. Grać będziemy na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Deweloperzy na razie nie biorą pod uwagę konsol następnej generacji.


Sprawdź także:

Cyberpunk 2077

Premiera: 17 września 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Cyberpunk 2077 to produkcja warszawskiego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel cRPG akcji, jednak tym razem świat fantasy za...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:58, 16.07.2019
Liczyłem, że dowiem się czegoś więcej, tzn. z czego zrezygnowali, a co zostało przeprojektowane po nowemu.
0 kudosKattowitz   @   10:09, 16.07.2019
Podobnie jak Shuwar, spodziewałam się czegoś, hmm, grubszego? Szczęśliwy Sama kwestia "otwierania drzwi" na różne sposoby to żadna nowość w grach, w wielu klasycznych erpegach chociażby w standardzie mamy wykonywanie czynności w zależności od umiejętności - siłą, techniką czy jeszcze tam inaczej. Takie chwalenie się żeby chwalić w przypadku REDów. A na grę i tak czekam.