Amazon tworzy MMO f2p w świecie Władcy Pierścieni

Pamiętacie jeszcze o The Lord of the Rings Online?

@ 13.07.2019, 12:25
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Firma Amazon, a konkretniej Amazon Game Studios pracuje nad darmową grą MMO. Jak się teraz okazuje, akcja tytułu będzie toczyć się w uniwersum Władcy Pierścieni.

Wykreowany przez J.R.R. Tolkiena świat jest bez wątpienia świetnym materiałem pod kolejne gry, bo historia uniwersum jest bardzo powszechna i zdecydowanie nie ogranicza się do wydarzeń przedstawionych w filmowej trylogii, czy też akcji przedstawionej w filmach z cyklu Hobbit.

Tym razem ze spuścizny brytyjskiego pisarza postanowiła skorzystać firma Amazon, której growy oddział tworzy MMO osadzone właśnie w uniwersum Władcy Pierścieni. Będzie to darmowa gra f2p, a wydarzenia w niej przedstawione zostaną osadzone w Śródziemiu, ale na długo przed akcją obserwowaną w filmach. Gra nie będzie też w żaden sposób powiązana z serialem Władca Pierścieni, który także przygotowuje firma Amazon.

Produkcja powstaje w kooperacji z chińską firmą Leyou, która jest właścicielem m.in. studia Digital Extremes, odpowiedzialnego za bardzo popularne Warframe. Póki co nie jest znana data premiery.

Warto przypomnieć, że na rynku od wielu lat działa The Lord of the Rings Online, przy którym wciąż bawi się garstka najwierniejszych fanów.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?