Red Dead Redemption II na PC z DirectemX 12 i ustawieniami ultra?

Wyciekły kolejne informacje rodzące plotki na temat Red Dead Redemption II na PC!

@ 10.07.2019, 17:08
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc

Wydaje się, iż kwestią czasu pozostaje ogłoszenie przez studio Rockstar Red Dead Redemption II wersji na komputery osobiste. W ostatnich dniach do sieci trafiła pewna dawka przecieków zwiastująca port zeszłorocznego megahitu, a o potencjalnym porcie mówi się niemal od czasu zapowiedzi samej gry. Cóż, podobnie było z Grand Theft Auto V.

Trudno jest sobie wyobrazić, że Rockstar pozostawi nowego RDR-a w roli konsolowego tytułu ekskluzywnego (co prawda "jedynka" pozostała w takiej formie). Niemniej jednak na razie tak wygląda sytuacja. Nadzieję na zmianę przynoszą kolejne przecieki, które trafiają do wygłodniałych fanów - tym razem padło na kod źródłowy współpracującej z RDR-em II aplikacji dedykowanej urządzeniom mobilnym.

W wątku poświęconym komputerowej wersji drugiej części (a właściwie to trzeciej) wirtualnego westernu na stronie GTAforum.com (zrzeszającej szeroko pojętych sympatyków produkcji studia Rockstar) pojawił się post ze wspomnianym kodem źródłowym pobocznej aplikacji Red Dead Redemption II. Znaleziono w nim takie informacje jak wsparcie gry dla bibliotek DirectX 12, a także specjalne ustawienia graficzne, pozwalające jeszcze bardziej podkręcić oprawę wizualną! Naturalnie nie oznacza to, że przy potencjalnym porcie nowego RDR-a na komputery pojawią się wspomniane "ficzery".


Sprawdź także:

Red Dead Redemption II

Premiera: 26 października 2018
PS4, XBOX ONE, PC

Red Dead Redemption II to trzecia odsłona cyklu gier akcji rozgrywających się na Dzikim Zachodzie (pierwsze było Red Dead Revolver) w czasach rewolucji przemysłowej. Za j...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   18:49, 10.07.2019
No lepiej, by tego DX12 nie było, bo nie planuję przesiadać się na dziesiątkę w najbliższej przyszłości.
2 kudosdabi132   @   00:30, 11.07.2019
A ja tam jestem jak najbardziej za tym, żeby RDR 2 na PC obsługiwało DirectX 12. Poza tym Win 10 nie jest takie straszne. Używam go od premiery i jestem zadowolony. Nie zamierzam nigdy wracać do siódemki.