GhostWire: Tokyo - akcja gry osadzona w nieodległej przyszłości

Ikumi Nakamura, dyrektor GhostWire: Tokyo, opublikował na Twitterze nowy zwiastun gry oraz informację, iż tytułowe Tokio będzie osadzone w nieodległej przyszłości.

@ 10.07.2019, 16:35
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps4, xbox one

GhostWire: Tokyo - akcja gry osadzona w nieodległej przyszłości

GhostWire: Tokyo to nowa marka ogłoszona przez firmę Bethesda Softworks podczas zakończonych w czerwcu targów E3. Autorzy, studio Tango Gameworks, pod wodzą Shinji Mikamiego najwyraźniej kosztem serii The Evil Within zdecydowali się na nowy cykl. Tak czy siak nadal zostają w dobrze sobie znanych klimatach, a więc wymieszaniu thrillera z horrorem.

Jednak tym razem będziemy mieli do czynienia z czymś nieco bliższym naszym sercom - widać to było podczas debiutanckiego zwiastuna. Potwierdził to również w notce na Twitterze Ikumi Nakamura, dyrektor gry z Tango Gameworks. W opublikowanej wiadomości widzimy zapętlony do minuty filmik z prawdopodobną bohaterką (ewentualna możliwość wyboru płci) stojącą na dachu jednego z budynków w japońskiej metropolii. Materiałowi towarzyszy enigmatyczne równanie: "zachwycająca metropolia + Tokio z nieodległej przyszłości + nadprzyrodzona [siła]". I pytanie: "To jest normalne czy paranormalne?".

Informacja od Nakamury pozwala domniemywać, że setting GhostWire: Tokyo jest osadzony w futurystycznej stolicy Japonii (dotykającej bardziej współczesności niż futuryzmu godnego Terminatora), lecz tylko wzbogacony o paranormalne wątki - w tym ten przewodni, związany z tajemnicą znikania obywateli Tokio, którą musimy rozwiązać.

Premiera ani platformy docelowe GhostWire: Tokyo nie są znane - możemy jednak przypuszczać, że tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslogan23   @   20:34, 11.07.2019
Z tego co pamiętam, To Japończycy przedstawiają się z nazwiska i imienia. A gra mnie ciekawi.
0 kudoslogan23   @   21:13, 11.07.2019
Cytat: TheCerbis
...?
Odniosłem się do twojego komentarza, O tej pani a gra mnie ciekawi. Bo kojarzy mi się z Ghost in Shell. To po polsku. Duch w pancerzu?.
0 kudosTheCerbis   @   21:38, 11.07.2019
Wciąż nie bardzo wiem o co chodzi. Natomiast nazwa Ghost in the Shell odnosi się do świadomości/duszy człowieka zamkniętej w cybernetycznej/syntetycznej formie. Ale nie ma to raczej zbyt wiele wspólnego z GhostWire.

Materdea, proszę cię, popraw. Poirytowany
Dodaj Odpowiedź