Xbox nastawiony na streaming nadal powstaje

Urządzenie nie zostało jednak do tej pory oficjalnie ujawnione przez Microsoft.

@ 05.07.2019, 09:03
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, xbox one

Od jakiegoś czasu mówi się, że Microsoft przygotowuje kilka wersji swojej next-genowej konsoli. Jedna z nich ma nie posiadać optycznych nośników, a zamiast nich stawiać na streaming oparty o chmurę. Choć o urządzeniu tym nie wiemy praktycznie nic, z najnowszych doniesień wynika, że nadal powstaje.

Choć w ostatnim czasie o projekcie było cicho, nowy raport Thurrott wskazuje na to, że dedykowany chmurze Xbox wciąż jest opracowywany. Autor publikacji, Brad Sams, sugeruje, że urządzenie będzie wyposażone w niskiej wydajności podzespoły, które przejmą część obliczeń, ograniczając zapotrzebowanie na przepustowość.

Chodzi o to, że "skrzynka" będzie w stanie przejąć obliczenia związane z poruszaniem się po wirtualnym świecie, ale wszystkie inne elementy, np. postaci niezależne, scenki przerywnikowe, algorytmy sztucznej inteligencji itd. będą pobierane z chmury. Ma to zminimalizować opóźnienie. i poprawić responsywność sterowania.

Na chwilę wiemy niewiele na temat projektu, a jeśli chcecie poznać wszelkie spekulacje, koniecznie rzućcie okiem na poniższy materiał filmowy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   09:36, 05.07.2019
Streaming sreaming... To się jeszcze wszystkim producentom czkawką odbije Dumny
0 kudosdabi132   @   10:09, 05.07.2019
Pewnie usługa streamingu od M$ również na premierę nie będzie dostępna w naszym kraju. Dla mnie to mała strata.