GRID zadebiutuje z miesięcznym poślizgiem

Codemasters przesuwa datę premiery.

@ 03.07.2019, 18:53
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Firma Codemasters poinformowała o konieczności opóźnienia premiery gry GRID. Tytuł pierwotnie miał trafić do sprzedaży w połowie września, tymczasem nowa data to 11 października 2019.

Gra zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy nie zdradzają konkretnie, czemu byli zmuszeni do przesunięcia daty premiery, zasłaniając się klasycznym "doszlifowaniem produktu"

Biorąc pod uwagę fakt, że ścigałkę zapowiedziano dopiero w maju bieżącego roku (i wtedy ujawniono datę premiery), raczej dziwnym byłoby, żeby dopiero teraz podjęto decyzję o przesunięciu terminu. Bardziej prawdopodobny wydaje się fakt, że Codemasters chce po prostu uciec przed konkurencją - GRID miał debiutować 13 września, a w tym samym dniu premierę ma Borderlands 3. Kilka dni wcześniej debiutują zaś Gears 5 (5 września), dodatek Iceborne do Monster Hunter World (6 września), PES 2020 (10 września) czy FIFA 20 (19 września - wczesny dostęp). Nie byłby to więc najlepszy termin do publikacji gry.

Październik wydaje się być bezpieczniejszym terminem, bowiem na początek tego miesiąca zaplanowano tylko jedną głośną premierę - Ghost Recon: Breakpoint (4 października), a kolejne głośne produkcje trafią do sprzedaży dopiero pod koniec miesiąca - Call of Duty: Modern Warfare, odświeżony MediEvil i The Outer Worlds (wszystkie 25 października). Zdaje się więc, że Mistrzowie Kodu wykonują po prostu taktyczny unik, ale jeśli ma się to przełożyć przy okazji na większe doszlifowanie gry, to nie powinniśmy mieć im tego za złe.


Sprawdź także:

GRID

Premiera: 11 października 2019
PC, PS4, XBOX ONE

GRID to gra wyścigowa od brytyjskiego studia Codemasters.W produkcji bierzemy udział w wyścigach GRID World Series i rywalizujemy w pasjonujących starciach koło w koło za...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   23:37, 04.07.2019
Patrząc na materiały z gry nie widzę nic czego bym nie widział w poprzednich dwóch odsłonach. Nawet tory rozpoznaje że są te same. HUD podobny, mogli pokusić się na wstawienie toru w Le Mans. W pierwszym Gridzie nalepiej bawiłem się na tym torze w Audi R10. Potem dopiero w Forzy miałem okazję znów pojeździć po Circuit de La Sarthe.