Shenmue III - ogłoszono refundację i darmowe klucze Steam rok po premierze

Ys Net wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, iż refundacja kosztów poniesionych w związku ze zbiórką będzie możliwa. Do tego klucze na Steama zostaną zaoferowane rok po premierze na Epic Games Store - za darmo.

@ 03.07.2019, 10:36
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc

Shenmue III skutecznie podgrzewa wszelkie antagonizmy istniejące wśród społeczności graczy. Począwszy od powątpiewań dotyczących jakości oczekiwanej kontynuacji "dwójki" wychodzącej po blisko 20 latach, kończąc na na rozgoryczeniu spowodowanym ekspansją firmy Epic Games i podkupowaniem tytułów. Deweloperzy w związku z falą krytyki wycofali się z planów zablokowania możliwości zwrotów i ogłosili darmowe klucze na Steama!

10 czerwca gruchnęła wiadomość, że Shenmue III będzie rocznym tytułem ekskluzywnym platformy Epic Games Store. Gracze, którzy wsparli projekt na zbiórce na Kickstarterze nie kryli oburzenia, wszak podczas wykonywania przelewu nie byli świadom (firma Epic Games nie miała wtedy nawet w planach zakładania własnego sklepu), iż produkcja może zadebiutować gdzieś indziej niż na Steamie. Na początku studio Ys Net ogłosiło o braku wsparcia dla refundacji, jeśli ktoś jest z tej decyzji niezadowolony.

Najwyraźniej jednak szefostwo po rozum do głowy i w opublikowanym wczoraj poście na Kickstarterze ogłoszono, że zwrot kosztów poniesionych w związku ze wsparciem Shenmue III na platformie crwodfundingowej będzie zwracany wszystkim chętnym! Ponadto producenci rozważali możliwość zaoferowania kluczy Steam od razu w dniu premiery, jednak na drodze stanęła "polityka sprzedażowa zaangażowanych firm". Koniec końców postanowiono, że ci, którzy pozostali, otrzymają steamowy kluczyk za darmo w momencie, gdy skończy się roczna ekskluzywność Epic Games Store!

Shenmue III boryka się z drobnymi problemami produkcyjnymi, czego rezultatem było niedawne ogłoszenie przesunięcia daty premiery. Teraz ta przygodowa gra akcji z elementami RPG zadebiutuje 19 listopada - na komputuerach osobistych i konsoli PlayStation 4.


Sprawdź także:

Shenmue 3

Premiera: 19 listopada 2019
PC, PS4

Shenmue 3 to trzecia, długo oczekiwana cześć serii Shenmue, tworzona przez firmę Ys Net, dowodzoną przez Yu Suzuki - słynnego dewelopera, który przez szereg lat pracował ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   11:46, 03.07.2019
Kolejny raz Epic dzieli graczy. I potem się dziwią, że tak wiele ludzi nie nawidzi tej pożal się Boże"platformy". Zwroty kasy ok, ale jeśli ktoś wpłacił tą kasę bo chciał mieć tytuł na Steam, to powinien otrzymać wersję na platformę Valve. Jak się coś obiecuje, to trzeba dotrzymywać słowa inaczej świadczy to o braku szacunku do klienta. A wystarczyło by umożliwić pobranie gry na Steam tym klientom, którzy chcą ją tam mieć, a nie bawienie się w durne kombinowanie, że się nie da.
0 kudoskrzywy_banen   @   16:25, 03.07.2019
Wspierających to coś nie jest mi ani trochę żal. Serio, ktoś jest w stanie spojrzeć na gameplaye i powiedzieć ze to będzie znośne? To wygląda jak remaster z ps2. A tu i kasa od epica, i od sony no i od ludzi poszła.
0 kudossebogothic   @   19:01, 03.07.2019
Cytat: dabi132
Kolejny raz Epic dzieli graczy.

W którym miejscu i w jaki sposób? To decyzja twórców Shenmue III. Jak mniemam nikt z Epica nie przyszedł do siedziby studia i nie przystawił im pistoletu do głowy.

Cytat: dabi132
A wystarczyło by umożliwić pobranie gry na Steam tym klientom, którzy chcą ją tam mieć, a nie bawienie się w durne kombinowanie, że się nie da.

Gabe niestety nie daje kluczy do gier, które nie mają premiery na jego platformie, ale to oczywiście też wina Epica, co?

Na cdaction.pl można przeczytać, że to nie twórcy tylko Epic pokryje wszelkie koszty związane z refundacją. Gdybym był fanem jakiejś serii na której sequel czekam kilkanaście lat to nie obchodziłoby mnie specjalnie na jakiej platformie zagram. Poza tym ci którzy zostaną za rok dostaną za darmo klucz na upragniony Steam.
1 kudosdabi132   @   20:04, 03.07.2019
Cytat: sebogothic
W którym miejscu i w jaki sposób? To decyzja twórców Shenmue III. Jak mniemam nikt z Epica nie przyszedł do siedziby studia i nie przystawił im pistoletu do głowy.

A w taki, że nie pozwalają na możliwość wyboru. Dla niektórych wystarczy pomachać im zielonymi przed oczami i już się sprzedadzą. Przecież to jasne, że Epic im zaoferował kasę za eksluzywność. Na prawdę jesteś tak naiwny, że zdecydowali się na to ot tak? Dostali kasę od graczy, dostali kasę od Sony. Mało? Czy tak trudno zrozumieć, że nie każdy ma ochotę bawić się w kolejny launcher? I to miernej jakości, z kiepskimi zabezpieczeniami? Ktoś dał twórcom pieniądze, bo spodziewał się, że gra będzie dobra i chciał dostać od twórcy to co mu obiecali (czyli klucz Steam). Czy to tak trudno ogarnąć? Wyobraź sobie, że to tak jakbyś zamówił w restauracji schabowego, a dostał kotlet mielony - niby to samo. Tylko pytanie czy zjadłbyś ten kotlet nic nie mówiąc i zapłacił jak za schabowego, czy z skorzystał ze swojego prawa jako konsument i domagał byś się tego co zamówiłeś?
Cytat: sebogothic
Gabe niestety nie daje kluczy do gier, które nie mają premiery na jego platformie, ale to oczywiście też wina Epica, co?

Wystarczyło wstawić grę na Steam do przedsprzedaży i mogli by udostępnić klucze tym którzy by chcieli. Jak się chce to wszystko się da. Pier**lenie, że Valve nie umożliwia generowania kluczy do gry jest tak naiwne, że nie ma słów. Wystarczyło tylko zrobić przedsprzedaż produkcji na Steam tak jak to było w przypadku Metro Exodus. Ta propaganda Epica już powoduje u mnie mdłości.