Greedfall, nowa gra twórców The Technomancer, wygląda jak połączenie Risen z Dark Souls

Zapowiada się całkiem interesujący tytuł.

@ 24.06.2019, 21:30
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Studio Spiders udostępniło w sieci gameplay z gry GreedFall, całkiem interesująco zapowiadającego się RPG akcji. Wspomniana ekipa na koncie ma m.in. niezłe The Technomancer oraz Mars: War Logs.

Ich najnowsze dzieło, GreedFall zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Premiera odbędzie się za kilka miesięcy - we wrześniu bieżącego roku. Prace powoli zmierzają więc ku końcowi i dziś możemy rzucić okiem na ponad 10-minutowe nagranie.

W nim prezentowane są różne elementy - walka, eksploracja świata czy scenki przerywnikowe. Choć w oczy rzuca się raczej dość ograniczony budżet, to sama gra, może pomijając niektóre animacje i raczej średnie przywiązanie do detali, wygląda całkiem grywalnie. Gracze są dość zgodni co do tego, że GreedFall przypomina nieco połączenie Risen z serią Dark Souls. Popieracie tę opinię?

Warto dodać, że tytuł - według informacji z karty Steam - otrzyma polskie napisy.

PS Dzięki za info, frycek88.


Sprawdź także:

Greedfall

Premiera: 10 września 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Greedfall to gra akcji RPG inspirowana XVIII wiecznym barokiem. Za projekt odpowiada zaprawione w gatunku studio Spiders znane między innymi za sprawą Bound By Flame oraz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosshuwar   @   07:55, 25.06.2019
No kurcze... trzeba dodać do listy obserwowanych, bo to może być coś ciekawego. Jak już wspomniano w materiale będzie to action RPG w całkiem innych czasach i miejscu niż zazwyczaj w grach. Do tego (chyba na szczęście) to nie będzie sandbox ale wiele miejsc / map / wysp z otwartym mini światem.

Rzeczywiście trochę przypomina Risena (i sty gry,l i postacie, i animacje twarzy), Dark Souls raczej tu nie widzę, bardziej Wiedźmina (świat, interakcja z nim, no i ten Leszy Uśmiech ).

Zapowiada się dość intrygująco.
0 kudosTheCerbis   @   12:35, 25.06.2019
W końcu coś o Greedfall i nowy gameplay. Czekałem na więcej materiałów, więc zabieram się za oglądanie.
0 kudossebogothic   @   14:18, 25.06.2019
Jak tylko zobaczyłem jeden z pierwszych filmików na silniku gry to od razu ci Indianie skojarzyli mi się z Tubylcami z Risena 2. Oby tylko świat był bardziej otwarty niż we wcześniejszych grach tego studia.
0 kudosfrycek88   @   18:08, 25.06.2019
Cytat: shuwar

Rzeczywiście trochę przypomina Risena (i sty gry,l i postacie, i animacje twarzy), Dark Souls raczej tu nie widzę, bardziej Wiedźmina (świat, interakcja z nim, no i ten Leszy Uśmiech ).


Mi także bardziej przypomina Wiedźmina, system walki wydaje się podobnie zręcznościowy i oparty na kombinacjach ataków, magią(zamiast flar), bronią białą i muszkietami (zamiast kusz). Także jestem zainteresowany tą grą. Lubię stylistykę flintlock fantasy. Choć ta ilość walk bronią białą trochę mnie przytłoczyła. Ja chciał bym się poczuć jak Taniel dwa strzały z "Trylogii magów prochowych" i móc swobodniej używać muszkietów. No i wolał by jednak mieć otwarty świat. Lubię sandboxową rozgrywkę.