Electronic Arts zamierza nadal pracować nad Anthem

Korporacja uważa, że największym problemem Anthem są całkiem sprzeczne oczekiwania różnych grup graczy.

@ 23.06.2019, 11:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Premiera Anthem nie była tak udana, jak życzyłby sobie tego wydawca projektu, firma Electronic Arts. Mimo to korporacja nadal zamierza w Anthem inwestować - tak przynajmniej twierdzi szef EA, Andrew Wilson.

Wilson wierzy, że największym problemem Anthem było to, że przyciągnęło ono do siebie dwa całkiem odmienne rodzaje graczy. Twórcy starali się w związku z tym zadowolić obie grupy, co wydaje się teraz Wilsonowi nierealne.

"Przyciągnęliśmy dwie grupy graczy, które oczekiwały czegoś zupełnie innego. Z jednej strony mieliśmy ludzi, którzy liczyli na tradycyjny projekt BioWare napędzany opowieścią, a z drugiej graczy, którzy chcieli przygodowej gry akcji. Po około 30-40 godzinach spotykali się oni i musieli w jakiś sposób współpracować".

"W tym momencie ludzie nie wiedzieli o co biega. Wszystko się pokręciło ponieważ mam przyjaciela, który jest z tej drugiej kategorii graczy. Chcą grać w pewien określony sposób. Ja chcę grać w określony sposób. Obiecywaliśmy, że zagrają razem, a nie działa to zbyt dobrze".

Mimo powyższego, Wilson uważa, że w Anthem nadal warto inwestować. Po pierwsze, ze względu na to, że całość będzie wreszcie działać należycie, a po drugie, ponieważ wydawca obiecał graczom zawartość i zamierza dotrzymać tej obietnicy.

"Ekipy BioWare nadal będą pracować każdego dnia i słuchać zarówno starych, jak i nowych graczy, aby zrealizować swoje obietnice".

Anthem dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na jego zakup, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję.


Sprawdź także:

Anthem

Premiera: 22 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Anthem to połączenie strzelanki, RPG i MMO przypominające konsolowe Destiny. Za projekt odpowiada studio BioWare Edmonton znane za sprawą dwóch serii: Mass Effect oraz Dr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   14:06, 23.06.2019
Wydaje mi się, że to tak na prawdę EA nie wiedziało jaką grę chcą aby Bioware stworzyło. Zawsze gracze będą podzieleni odnośnie preferencji związanych z grami, więc nie wiem czego oni oczekiwali.
0 kudosshuwar   @   19:35, 23.06.2019
Ja tam jednak wolałbym, by kontynuowali pracę nad Andromedą II, a do tego żałuję, że nie wypuścili DLC z arką Quarian.

A co do Anthem: To co? Oni nie robili wcześniej research'u wśród graczy?
0 kudoskobbold   @   21:34, 23.06.2019
Cytat: shuwar
A co do Anthem: To co? Oni nie robili wcześniej research'u wśród graczy?Obrazek


Uważasz, że oni wiedzą co znaczą te pojęcia? EA wie lepiej.
1 kudosshuwar   @   08:03, 24.06.2019
Przechodzę ME już po raz kolejny. Nie czuję znużenia, fabuła wciąga jak poprzednim razem. Wiecznie odsłuchuję wszelkie dialogi, bo są tak wciągające. Do takiego Wiedźmina 3 próbowałem podchodzić ponownie 3 razy i poddawałem się (pojedyncze przejście i koniec), a do tego nawet zbytnio fabuły w W3 nie pamiętam. Dlatego też ME jest na moim TOP1, a nie Wiesiek.

Choć obawiam się, że powtórzenie tego mistrzostwa przez Bioware co w trylogii jest niemożliwe.