W Watch Dogs Legion jest 20 wariacji każdego z bohaterów

Da się grać każdym, ale nie każdy w Watch Dogs Legion jest w 100% unikatowy.

@ 21.06.2019, 21:01
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

W trakcie zapowiedzi Watch Dogs Legion dowiedzieliśmy się, że Ubisoft pozwoli graczowi wcielić się w praktycznie dowolną postać. Niełatwo było sobie to wyobrazić, ale deweloperzy postanowili wyklarować nieco sytuację. Zrobił to kreatywny dyrektor projektu w rozmowie z Edge.

Z wypowiedzi Clinta Hockinga wynika, że na potrzeby gry przygotowano dwadzieścia zróżnicowanych wariacji postaci, w które będziemy mogli się wcielać. Twórcy algorytmów opracowali je w taki sposób, aby mieszały ze sobą różne twarze, aparycje, animacje, a nawet brzmienie głosu. Do tego dochodzi oczywiście zestaw umiejętności każdego NPC'a.

"Jest 20 różnych wersji scenariusza Legionu i nie chodzi tylko o to, że ludzie mówią to samo. Mamy na myśli różne postaci, różne osobowości, różne głosy oraz aktorstwo", powiedział Hocking.

"Korzystamy z technologii, aby modyfikować głosy, dzięki czemu nawet jeśli zrekrutujesz Joe oraz Jonha, a obu odgrywa ten sam aktor i mają te same osobowości, gdy będą rozmawiać, nie będziesz wiedział, że to ten sam aktor ponieważ modulujemy jego głos. Korzystamy też z fotogrametrii, aby uchwycić dziesiątki twarzy, a potem łączymy je za sprawą innowacyjnego systemu animacji, który przygotowuje tysiące unikatowych głów".

"Niezależnie od tego, kogo wybierzesz, czy będzie to tajny agent czy staruszka, która karmiła gołębie w parku, każda historia będzie Twoja i unikatowa".

Premiera Watch Dogs Legion zaplanowana została na 6 marca 2020 roku, na PC, PS4 oraz Xboksie One.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:14, 22.06.2019
To było do przewidzenia. Nie ma jeszcze gry w której każdy NPC byłby unikatowy.
1 kudosdabi132   @   13:51, 23.06.2019
Ręczne przygotowanie każdej postaci wymagało by dużo większej pracy i czasu. To normalne, że twórca przygotowuje kilka sampli i potem je między sobą miesza.
0 kudosUxon   @   14:00, 23.06.2019
Zamiast zadbać o dobry, głęboki, wielowątkowy scenariusz, to zajmują się pierdołami. Kolejna gra o walce dobrych ze złym systemem i kolejna pseudo ambitna nuda, tylko że na resorach. Tak się przynajmniej zapowiada. Wieje drogą tandetą.
1 kudosDirian   @   14:32, 23.06.2019
Cytat: Uxon
Zamiast zadbać o dobry, głęboki, wielowątkowy scenariusz, to zajmują się pierdołami. Kolejna gra o walce dobrych ze złym systemem i kolejna pseudo ambitna nuda, tylko że na resorach. Tak się przynajmniej zapowiada. Wieje drogą tandetą.

A czego od Ubi oczekujesz? Ich gry to ostatnio straszna tandeta, ciagle to samo, te same mechaniki, te same sklepane na kolanie scenariusze. Puste, ogromne i nieciekawe światy bez detali, zrobione metoda kopiuj wklej. To wszystko wygląda super na trailerach i obrazkach, ale po kilku godzinach grania ma się dość. Ale gracze i tak kupują nakręceni marketingowym bełkotem, więc takie badziewie nam dostarczają.
1 kudosUxon   @   15:00, 23.06.2019
@Dirian Wreszcie ktoś nazywa rzeczy po imieniu. Co do pytania na wstępie. Niczego od nich nie oczekuję, bo niczego od nich nie kupuję. A dlaczego nie kupuję? Bo od czasów Splinter Cell: Chaos Theory i Prince of Persia: The Two Thrones nie wydali właściwie niczego, co by się z kiczem nie kojarzyło i było warte moich pieniędzy. Na świecie pewne są trzy rzeczy: śmierć, podatki i tandeta od Ubi i Bethesdy Uśmiech
0 kudoslogan23   @   19:05, 23.06.2019
Ja raczej też nie planuje kupować nic od nich.
0 kudosdabi132   @   20:55, 23.06.2019
Kupowanie gier od Ubisoftu na premierę jest totalnie bez sensu i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ich gry w miarę szybko tanieją, co widać np po Fac Cry 5 czy New Dawn. Ja jakiś czas temu nabyłem dopiero Far Cry 4 i Assassin's Creed: Origins i w sumie nie wiem kiedy to ogram.
Co do Watch Dogs Legion to ta mechanika z rekrutowaniem członków "Legionu" jest niczym innym jak tym co mieliśmy już przy okazji Assassin's Creed Brotherhood, czy też Syndicate. Także Ubisoft nic rewolucyjnego nie wymyślił tylko powiela stare schematy.
0 kudosTheCerbis   @   01:56, 24.06.2019
Cytat: Uxon
Bo od czasów Splinter Cell: Chaos Theory i Prince of Persia: The Two Thrones nie wydali właściwie niczego, co by się z kiczem nie kojarzyło i było warte moich pieniędzy.
Nie zwykłem bronić takich korporacji jak Ubisoft, ale... właściwie to w ile z ich gier grałeś i ile z nich znasz, że wysnuwasz wnioski, jakoby wszystkie ich gry wydane lub wyprodukowane "od czasów Splinter Cell: Chaos Theory i Prince of Persia: The Two Thrones" były kiczowate, złe i nic nie warte?
1 kudosUxon   @   18:25, 24.06.2019
Znam ich wystarczająco wiele, by stwierdzić ciągłą nudę i powtarzalność. I w sumie tyle. Niczym nie zaskakują. Sama strona wizualna też nie jest żadnym atutem przy takim budżecie. Myślisz, że nowy FarCry lub AC czymś Cię zaskoczy? Watch Dogs też najpewniej tego nie zrobi.
0 kudoslogan23   @   18:26, 24.06.2019
Cytat: Uxon
Znam ich wystarczająco wiele, by stwierdzić ciągłą nudę i powtarzalność. I w sumie tyle. Niczym nie zaskakują. Sama strona wizualna też nie jest żadnym atutem przy takim budżecie. Myślisz, że nowy FarCry lub AC czymś Cię zaskoczy?
Zaskoczy ceną, Ja już przyzwyczaiłem się że Ubisoft robi swoje produkcje taśmowo.
Dodaj Odpowiedź