Elden Ring będzie inspirowane seriami Dark Souls oraz Bloodborne

Deweloperzy Elden Ring chcą aby gracz poznawał wirtualny świat.

@ 19.06.2019, 11:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Elden Ring to najnowsze przedsięwzięcie studia From Software odpowiedzialnego za niebywale popularny cykl Dark Souls, a oparte na uniwersum stworzonym przez George'a R. R. Martina. Jako że deweloperzy nie chcą z nowym dziełem zbytnio eksperymentować, fani gatunku soulslike powinni czuć się w nim jak u siebie w domu.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy Elden Ring nawiązywać będzie do innych tytułów opracowany przez From Software. Twórcy całymi garściami czerpać będą więc z Dark Souls, a także między innymi z Bloodborne. Zauważymy to przede wszystkim w systemie walki oraz sposobie prezentacji fabuły.

Scenariusz i świat Elden Ring będzie nam prezentowany za pomocą świata. Zwiedzając go natrafimy na różne przedmioty oraz postaci niezależne, a każda z nich będzie miała jakiś strzępek informacji, z których złożymy coś bardziej znaczącego. Nic nie będzie podane na talerzu, co potwierdził dyrektor gry.

Jeśli chodzi o walkę, twórcy mocniej wzorują się w jej przypadku na serii Dark Souls, a zatem powróci wiele znanych i lubianych przez fanów elementów, których zabrakło w Sekiro: Shadows die Twice.

Premierę Elden Ring zaplanowano na 2020 rok, a grać będziemy na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.


Sprawdź także:

Elden Ring

Premiera: 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Elden Ring to gra RPG z elementami akcji, utrzymana w klimacie soulslike oraz dark fantasy. Autorami uniwersum są Hidetaka Miyazaki ze studia From Software, autor światów...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   19:20, 19.06.2019
Czyli nie będzie to gra dla mnie. Dziękuję za uwagę.
0 kudosTheCerbis   @   20:51, 19.06.2019
Chyba nie spodziewałeś się czegoś innego od From Software?