Cyberpunk 2077 - twórca uniwersum gry odpowiada na zarzuty wobec najnowszego zwiastuna

Jak zwykle chodzi o mniejszości oraz o to, że w zły sposób je ukazano.

@ 18.06.2019, 20:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Zwiastun Cyberpunk 2077, który mieliśmy okazję obejrzeć w trakcie targów E3 2019 większości graczy przypadł do gustu. Jak to jednak zwykle bywa, nie sposób zadowolić wszystkich. Jeden z fanów twórczości Mike'a Pondsmitha postanowił nawet skrytykować CD Projekt RED oraz twórcę uniwersum Cyberpunk 2020 na łamach portalu Reddit.

Wspomnianemu jegomościowi nie spodobało się to, w jaki sposób na zwiastunie ukazano gang zwany Animals (Zwierzaki). Członkowie tego gangu to w większości czarnoskórzy, a autorowi wpisu na Reddicie nie odpowiada to, jak ich pokazano. Pondsmith postanowił na zarzuty odpowiedzieć, delikatnie krytykując osobę siejącą zamęt.

"Jeśli chodzi o Zwierzaki - ROZCHODZI SIĘ DO DIASKA O TO, że oni mają się za POTĘŻNE, NIEBEZPIECZNE, DZIKIE ZWIERZĘTA. Pomyślałbyś, że kobieta o imieniu "Wielka Stopa" byłaby tu jakąś podpowiedzią".

Na Zwierzakach się nie skończyło, albowiem autorowi wpisu nie spodobał się także inny gang, Voodoo Boys. Został on podobno pokazany przez CD Projekt RED niewłaściwie, przez co stracił swój charakter.

"Oryginalne Voodoo Boys było komentarzem wobec kulturowego przywłaszczenia. PODOBA mi się to, że osoby faktycznie praktykujące Voudon wprowadziły się na ich terytorium. Udało im się nawet odzwierciedlić Creole", powiedział Pondsmith.

"Kim (piii) TY jesteś, żeby mówić MI co w MOJEJ kreacji jest zrobione dobrze, a co źle".

Premierę Cyberpunk 2077 zaplanowano na 16 kwietnia 2020 roku. Grać będziemy na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, a jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat wirtualnego świata gry, spójrzcie na artykuł dotyczący zarysu fabuły, popełniony przez Łukasza.


Sprawdź także:

Cyberpunk 2077

Premiera: 17 września 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Cyberpunk 2077 to produkcja warszawskiego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel cRPG akcji, jednak tym razem świat fantasy za...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosshuwar   @   08:35, 19.06.2019
Zaczyna się Uśmiech Za mało czarnoskórych, wątków homo i kobiet na traktorach! Uśmiech
0 kudosmrPack   @   10:54, 19.06.2019
Pondsmith wielokrotnie podkreślał, że blisko współpracował z CDPR nad C2077, więc wszystko jest spójne z jego wizją jako twórcy oryginalnego Cyberpunk 2020, ale jacyś haterzy zawsze się muszą pojawić.
0 kudosshuwar   @   11:42, 19.06.2019
Ciekawe czy Pondsmith wziął z góry Uśmiech


Obrazek

0 kudosfrycek88   @   21:30, 19.06.2019
Cytat: shuwar
Zaczyna się Uśmiech Za mało czarnoskórych, wątków homo i kobiet na traktorach! Uśmiech


Mam taki pomysł. Jak będą robili następny film o detektywie Shafcie to oskarżmy producentów, o rasizm, faszyzm i co tam na przyjdzie do głowy. Bo ten film dyskryminuje białych ludzi. To jest mniej więcej logika tych wszystkich postępowców.
1 kudoskobbold   @   22:06, 19.06.2019
To chyba przez globalne ocieplenie i plamy na słońcu. Jakaś brytyjska scenarzystka zarzuciła serialowi Czarnobyl, że było w nim za mało "kolorowych". Uzasadniała to tym, że skoro postacie mówią z brytyjskim akcentem, czyli realizm szlak trafia, to czemu nie miało by być postaci o innym kolorze niż biały. No ręce opadają.
0 kudosshuwar   @   09:40, 20.06.2019
Cytat: kobbold
Jakaś brytyjska scenarzystka zarzuciła serialowi Czarnobyl,
A operatorzy elektrowni w 50% powinni być homoseksualistami.

Cytat: TheCerbis
Pondsmith pozamiatał, czytałem wcześniej już te komentarze. Tak trzymać.
No widać, że dobrze są zgrani i nie będzie numerów jak z Sapkiem (zapewne Pondsmith wybrał procent zamiast kasy).
Dodaj Odpowiedź