Dying Light 2 wspierane będzie przez wiele lat

Twórcy Dying Light 2 nie zapomną konsol obecnej generacji, choć na pewno pracują już też nad konwersją gry dla platform next-genowych.

@ 18.06.2019, 11:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Pierwsza odsłona cyklu Dying Light jeszcze niedawno otrzymała całkiem nową zawartość, nie będzie więc zaskoczeniem, jeśli podobnie deweloperzy z wrocławskiego Techlandu podejdą do Dying Light 2. Tym bardziej, że takie są ich plany.

Z producentem Dying Light 2, Kornelem Jaskułą, rozmawiała niedawno ekipa portalu DualShockers. W trakcie wywiadu Jaskuła przyznał, że mimo zbliżającej się premiery kolejnych konsol, zapowiedziane obecnie na sprzęt obecnej generacji Dying Light 2 otrzyma wiele lat wsparcia.

"Możemy potwierdzić, że będziemy je wspierać przez lata", powiedział deweloper. Zapytany o to, czy później twórcy nie przerzucą się na PS5 albo Xboksa Scarlett dodał:

"Jest wiele konsol na rynku, więc uważamy, że nie zostaną one zapomniane po premierze następnej generacji. Będzie mnóstwo konsol wymagających wsparcia. Gracze nadal będą korzystać z obecnej generacji, więc rynek nadal będzie tak duży, jak obecnie. Nie będzie mniej graczy".

Premiera Dying Light 2 zaplanowana została na wiosnę 2020 roku. Na razie mówi się o wersjach dla PS4 oraz Xboksa One, ale raczej nikogo nie zaskoczy fakt, iż projekt trafi również w ręce właścicieli PS5 oraz Xboksa Scarlett. Obie nowe platformy powinny trafić do sprzedaży pod koniec przyszłego roku.


Sprawdź także:

Dying Light 2

Premiera: 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Dying Light 2 to druga odsłona flagowej serii Techlandu, traktującej o przetrwaniu podczas apokalipsy zombie. Na jej potrzeby deweloperzy opracowali całkiem nowy silnik g...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?