Cyberpunk 2077: pojazdy w grze będzie można przywoływać niczym Płotkę

Płotka miała swoje plusy i minusy, problemy wieku dziecięcego i za sprawnością D-Horsa z Metal Gear Solid mogła się tylko oglądać, ale przydatna z niej bestia jednak była.

@ 17.06.2019, 17:05
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one

Jeśli jesteś typem gracza, który po prostu chce kontynuować grę, zamiast martwić się o to, gdzie umieścisz swój pojazd, CD Projekt Red ma dla ciebie dobrą wiadomość.

W wywiadzie z okazji E3 2019 dla VG24/7 główny projektant questów, Paweł Sasko, wyjaśnia, że ​​wszystkie pojazdy z Cyberpunk 2077 są wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), więc jeśli zadzwonisz, będziesz mógł obserwować, jak samochód jedzie w miejsce Twojego pobytu. Producent tłumaczy, że ​​możesz odejść i po prostu opuścić pojazd, gdziekolwiek chcesz, a kiedy skończysz, zadzwonisz po swój pojazd i będzie tam czekał, aż załatwisz swoje sprawy.

„Tak samo dzieje się w przypadku Płotki, ponieważ te samochody są wyposażone w sztuczną inteligencję, jeśli zadzwonisz, zobaczysz, że samochód jedzie do ciebie. Więc możesz zobaczyć, kiedy nadejdzie. Możesz zobaczyć, jak przybywa twój motocykl, możesz zobaczyć, jak przybywa Twój samochód. Więc możesz po prostu zostawić to gdzie chcesz, może gdzieś pójść, po prostu zadzwonić, a AI sprawia, że ​​jest to „bzzt!”, On jedzie i czeka na ciebie.''

Wydaje się, że CD Projekt Red wciąż zastanawia się nad niektórymi pomysłami dotyczącymi tego, czy gracze będą mogli prowadzić większą liczbę pojazdów, czy zostanie to ograniczone do kilku wozów. Sasko wyjaśnia, że ​​"wciąż dyskutują, czy będziemy mogli jeździć wieloma samochodami czy tylko wybranymi, ponieważ trzeba przygotować przemyślany i różnorodny model prowadzenia dla każdego z nich. Rzecz w tym, że możesz wymieniać te samochody, więc możesz zdecydować „dobrze, że to mój główny samochód, to jest mój motocykl, którym jeżdżę”.

Cyberpunk 2077 debiutuje na Xbox One, PlayStation 4 i PC 16 kwietnia 2020 roku.


Sprawdź także:

Cyberpunk 2077

Premiera: 17 września 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Cyberpunk 2077 to produkcja warszawskiego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel cRPG akcji, jednak tym razem świat fantasy za...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   18:25, 17.06.2019
Ja tam będę wolał kraść fury, bo ja jestem takim typem gracza który każdy element w grze musi wypróbować.
0 kudosdabi132   @   22:42, 17.06.2019
No w takim uniwersum to raczej normalne, że powinno być coś takiego zaimplementowane jak inteligentne autonomiczne pojazdy. Jestem ciekaw jak to będzie działało.
0 kudospetrucci109   @   23:29, 17.06.2019
Będziemy na nie gwizdać, jak na Płotkę? ;)
0 kudosshuwar   @   07:31, 18.06.2019
Spoko... w Cyberpunku przywoływanie pojazdów ma uzasadniony sens.

A tak na marginesie - to chyba w Skyrimie koń nie podążał za nami i albo się do niego wracało, albo trzeba było go później szukać w stajni. W sumie to rozwiązanie też mi nie przeszkadzało.