GOG Galaxy 2.0 - Microsoft pierwszym oficjalnym partnerem

Pełna synchronizacja z usługami Xbox Live.

@ 15.06.2019, 14:36
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

GOG Galaxy 2.0 - Microsoft pierwszym oficjalnym partnerem

Jakiś czas temu zademonstrowano GOG Galaxy 2.0, czyli odświeżoną wersję aplikacji znanej przede wszystkim posiadaczom PC. Jedną z bardziej interesujących nowości, jakie ma zaoferować polska aplikacja, jest możliwość przypisania gier z różnych launcherów w jednym miejscu.

Właśnie ogłoszono, że nawiązano porozumienie z Microsoftem. Tym samym w GOG Galaxy 2.0 będziemy mogli dokonać synchronizacji swojego konta Xbox Live, czy najprawdopodobniej także usługi Xbox Game Pass (na PC i konsolach). Ponadto będziemy mogli z poziomu blaszaka np. porozmawiać z użytkownikiem Xbox One, którego mamy na microsoftowej liście znajomych. Synchronizacja podobno odbywa się w sposób automatyczny i wystarczy kilka kliknięć.

CD Projekt obecnie walczy o większą liczbę partnerów, trwają m.in. rozmowy z przedstawicielami Epic Games Store, co zostało oficjalnie potwierdzone przez szefa Epic Games na Twitterze.

Redaktor serwisu PC Gamer widział działanie GOG Galaxy 2.0 w akcji i twierdzi, że już teraz działa integracja ze Steam oraz Origin (choć tutaj kooperacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone). Oczywiście pominięcie wspomnianych platform nie będzie możliwe, bo w końcu gry są m.in. powiązane z nimi przez DRM. Odpalając np. Apex Legends przy pomocy GOG Galaxy 2.0, błyskawicznie następuje uruchomienie i logowanie do Origin, a następnie zaczynamy zabawę.

Póki co nie wiemy, kiedy GOG Galaxy 2.0 zadebiutuje, ale wcześniej ma wystartować beta. Osoby, które widziały platformę w akcji, wypowiadają się w stosunku do niej bardzo pozytywnie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?