Valve prezentuje nowy interfejs biblioteki Steam

Valve ujawniło kilka szczegółów w temacie nowego widoku biblioteki gier, który zaoferować ma m.in. zmodernizowany interfejs zarówno całej biblioteki, jak i kart detali dla poszczególnych produkcji oraz nowy rodzaj zasobów przypisanych do każdej gry.

@ 13.06.2019, 10:15
Kacper "Itchytude" Kutelski
I AM ERROR.
pc

Najnowszy wpis na steamowym blogu dotyczy zmian jakie firma planuje wprowadzić w najbliższym czasie do wyglądu biblioteki gracza, przy okazji prezentując zarówno zakres, jak i wygląd szykowanych przez zespół od UI modyfikacji.

Podrasowany widok biblioteki korzystający z nowego rodzaju zasobów wydaje się stanowić naturalne rozwinięcie dostępnych do tej pory sposobów prezentacji posiadanych przez nas gier, demonstrując każdą z nich w formie dużej okładki, przypominając rozwiązania zastosowane w wielu innych PC-towych launcherach.

Zmian doczeka się także widok szczegółów, stanowiący swego rodzaju hub dla każdej z produkcji dostępnych w widoku biblioteki - poza odświeżonym układem dostępnych informacji zobaczymy tu także nowy rodzaj nagłówka przypisanego do poszczególnych projektów, a mianowicie tzw. baner z bohaterem. Zmiany można zobaczyć już teraz na zaprezentowanych przez Valve przykładowych screenshotach:

Poza możliwością rzucenia okiem na nowy wygląd biblioteki, wpis na blogu Valve zawiera także sporo informacji technicznych dotyczących nowych rodzajów wspieranych zasobów, w tym opis akceptowalnych formatów i rozdzielczości obrazów oraz instrukcję obsługi narzędzi do rozmieszczenia ich na karcie gry.

Zarządcy Steama wydają się zdawać sobie sprawę, że nie każde studio sprzedające gry na ich platformie będzie w stanie przygotować odpowiednie zasoby na czas aktualizacji. Aby jednak nowy widok biblioteki był spójny w odbiorze, niezależnie od posiadanych przez nas gier, przygotowano także domyślnie generowane rozwiązania dostępne dla gier, które nie będą posiadały powiązanych okładek i banerów nowego rodzaju.

Nowy układ gier w naszej bibliotece powinien zostać udostępniony użytkownikom Steama już za kilka tygodni, początkowo w formie publicznej bety.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   12:27, 13.06.2019
Mi najbardziej na Steamie przeszkadza chaos...
1 kudosKattowitz   @   14:07, 13.06.2019
O rany, nawykłam już do tego jak mam ładnie poukładane i posortowane, to jak na złość przyjdą i rozwalą :
2 kudosTheCerbis   @   14:15, 13.06.2019
Ehh. Zmiany - niedobrze. Brak zmian - niedobrze. Remedium? Polecam przenosiny na Epic Games Store!
0 kudosKattowitz   @   14:36, 13.06.2019
Cytat: TheCerbis
Ehh. Zmiany - niedobrze. Brak zmian - niedobrze. Remedium? Polecam przenosiny na Epic Games Store!
Osobiście nie lubię zmian, chociaż szybko się przyzwyczajam. Ale ostatnio tak sobie fajnie ogarnęłam bibliotekę, aż z siebie dumna byłam - a tu proszę, już będą bajzel robić Konsternacja Ciekawe jak to wyjdzie w rzeczywistości i ostateczności.
0 kudoslogan23   @   22:02, 13.06.2019
To ja jakoś mam stary wygląd?.
0 kudosTheCerbis   @   01:57, 14.06.2019
Cytat: logan23
To ja jakoś mam stary wygląd?.
To ja jakoś też.
1 kudosshuwar   @   07:25, 14.06.2019
Cytat: Kattowitz
Osobiście nie lubię zmian
Ja chyba również. Do białej gorączki doprowadza mnie wieczne przestawianie półek w sklepach. Człowiek już się przyzwyczai, robi ekspresowo zakupy, a tu zonk... po kilku miesiącach zrobią taką rewolucję i myślą, że dzięki temu więcej pieniędzy zostawię. Niestety ja działam wtedy odwrotnie, potrafię nawet wyjść ze sklepu.

Podobnie jest z softem, przoduje w tym Microsoft - wieczne zmiany interface'u w Office. Ja sobie jakoś poradzę (bo to moja branża), ale co mają powiedzieć zwykłe panie Krysie z biur? Co Office, to nowe szkolenie?

Gupie to!
0 kudosKattowitz   @   15:00, 24.06.2019
Cytat: TheCerbis
Cytat: logan23
To ja jakoś mam stary wygląd?.
To ja jakoś też.
Jak już napisano w artykule na aktualizację biblioteki trzeba poczekać KILKA TYGODNI :3
1 kudosTheCerbis   @   19:03, 24.06.2019
Naprawdę? A to ja jakoś sądziłem, że to po prostu pominięto mnie i logana, a cała reszta już ma nowy wygląd. :<
Dodaj Odpowiedź