E3 '19: Twierdza: Władcy zadebiutuje w 2020 roku

Wyprawa na Daleki Wschód.

@ 12.06.2019, 09:31
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

E3 '19: Twierdza: Władcy zadebiutuje w 2020 roku

Studio Firefly zaprezentowało nową odsłonę kultowej serii - Twierdza: Władcy (Stronghold: Warlords). Gra zmierza na komputery i zadebiutuje w bliżej nieokreślonym 2020 roku.

Kolejna odsłona znanej serii od Firefly Studios, Twierdza: Władcy jest pierwszą grą Firefly, która odwzorowuje budowę zamków z Dalekiego Wschodu. Władcy pozwalają na dowodzenie mongołami, cesarskimi wojownikami, czy samurajami podczas oblegania japońskich zamków i chińskich miast. 

Akcja kampanii rozpocznie się w Chinach z III wieku p.n.e. i potra aż do szogunatu i powstania imperium mongolskiego. W trakcie zabawy skorzystamy z wymyślnych machin oblężniczych czy popularyzowanego wówczas prochu. 

Nowością ma być dodanie do gry cech z tzw. gier grand strategy (np. cykl Crusader czy Europa Universalis), co zwiększy nieco taktyczny aspekt rozgrywki. Póki co twórcy nie dzielą się jednak szczegółami. Z skąpego opisu wynika, że jako Lord będziemy mogli budzić strach, np. poprzez zwiększenie podatków czy tortury.

Firefly udostępniło pierwsze screeny i krótkie urywki gameplayu na poniższym wideo. W oczy rzuca się raczej kiepska oprawa wizualna i równie słabe animacje, a także znacznie bardziej kolorowa oprawa, niż w przypadku poprzednich odsłon cyklu.


Sprawdź także:
Twierdza: Władcy Wojny

Twierdza: Władcy Wojny

Premiera: 09 marca 2021
PC

Twierdza: Władcy Wojny to kolejna odsłona gier strategicznych od studia Firefly.Twierdza: Władcy Wojny jest pierwszą grą Firefly, która odwzorowuje budowę zamków z Daleki...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?