E3 '19: Gameplay z Dying Light 2 pokazuje garść nowych scen, twórcy opowiadają o nowościach

Techland wciąż niezbyt chętnie chwali się świeżym wideo z gry.

@ 12.06.2019, 09:08
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Studio Techland nie pokazało gameplayu z Dying Light 2 na żadnej z konferencji, ale gra jest prezentowana na halach E3. Zdaje się jednak, że Polacy nie przywieźli zbyt wiele nowego materiału do pokazania, bowiem w większości są to widziane już wcześniej materiały.

Warto jednak rzucić okiem na poniższe nagranie, bo zawiera ono garść nieprezentowanych dotąd ujęć. Jednocześnie w tle słyszymy konwersację z przedstawicielem Techlandu, który potwierdza obecność w grze 4-osobowej kooperacji, poprawę systemu walki, który ma być bardziej taktyczny i satysfakcjonujący, czy ulepszony crafting. Więcej szczegółów, szczególnie na temat kooperacji i multiplayera, mamy poznać niebawem.

Dying Light 2 ma oferować ponadto sporo różnych aktywności. Jak twierdzi Techland, grę można przejść bez zobaczenia 50% jej zawartości. Produkcja będzie zachęcać do ponownego jej zaliczenia, m.in. poprzez różne ścieżki fabularne oparte na podstawie naszych działań czy podjętych w trakcie konwersacji wyborów. Jednocześnie twórcy zaznaczają, że to nadal gra akcji i wybory będziemy podejmować instynktownie - bez dłuższych analiz z cyklu "czy lepiej będzie jak pójdę do punktu A, czy może jednak B"?. Oczywiście może to różnie wpłynąć na rozgrywkę, ale gra nie ma nas karać za konsekwencje naszych wyborów - obie ścieżki zaoferują nam sensowne rozwiązania.

Wciąż nie znamy ostatecznej daty premiery Dying Light 2 - twórcy celują w wiosnę 2020.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?