E3 '19: Xbox Scarlett wykorzysta akcesoria z poprzednich konsol

Wszystko wskazuje na to, że Xbox Scarlett będzie naprawdę dopracowaną maszyną.

@ 11.06.2019, 20:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox, xbox 360, inne, xbox one

E3 '19: Xbox Scarlett wykorzysta akcesoria z poprzednich konsol

Microsoft wielokrotnie podkreślał, że podczas projektowania kolejnego Xboksa, zwanego kodowo Scarlett, słucha graczy. Najnowsze potwierdzenie słów giganta z Redmond dociera do nas za sprawą programu Inside Xbox.

W najnowszym odcinku Inside Xbox wystąpił Phil Spencer, szef marki Xbox. Powiedział on, że nowa konsola jego korporacji będzie kompatybilna nie tylko z oprogramowaniem swojego poprzednika, ale również akcesoriami.

Co to znaczy? Ano to, że jeśli macie jakieś akcesoria dla Xboksa One (pady również wchodzą w "grę"), będą się one nadal nadawać do użytkowania. Nie będzie trzeba kupować zatem nowych słuchawek, mikrofonów itd. co na pewno ucieszy graczy.

Idąc dalej, Phil Spencer potwierdził, że na Scarlett zagramy nie tylko w gry z Xboksa One, ale również z Xboksa 360 oraz oryginalnego Xboksa. Oczywiście nie każdy tytuł będzie działał (choćby ze względu na problemy licencyjne), ale większość powinna śmigać bez komplikacji.

Zapowiada się świetnie i wiele wskazuje na to, że następna generacja będzie nad wyraz emocjonująca. Czekamy zatem na kolejne doniesienia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   20:18, 11.06.2019
Super. To dobra wiadomość. Jednak chciał bym zobaczyć jakieś gry na to ustrojstwo.
0 kudosguy_fawkes   @   08:34, 12.06.2019
Obsługa pada od XO to znak, że raczej nie będzie zmian w ilości przycisków. Pewnie dostaniemy po raz kolejny poprawioną dokładność i haptykę. Martwi mnie tylko wbudowany akumulator w nowym kontrolerze, chociaż pociesza mnie myśl, że gorzej pod względem czasu działania jak w DS3/DS4 raczej nie będzie - tamte pady analogicznie jak Xperie powinny mieć jakiś tryb Stamina. 😁