E3 '19: Polski horror Blair Witch na kolejnym gameplayu

Intrygująca produkcja od polskiego Bloober Team.

@ 10.06.2019, 10:48
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, xbox one

Wczoraj podczas konferencji Microsoftu na E3 2019 ujrzeliśmy gameplay z horroru Blair Witch od polskiego studia Bloober Team. Materiał wyglądał intrygująco, a dziś możemy zerknąć na kolejne fragmenty rozgrywki.

Blair Witch to horror bazujący na filmie z 1999 roku. Charakterystyczną cechą tej produkcji była realizacja w stylu dokumentalnym - wiele scen nakręcono przy pomocy zwykłej ręcznej kamery, co nadawało obrazowi realizmu. Na podobnych motywach ma być zrealizowana gra wideo.

Na poniższym nagraniu, oprócz fragmentów gameplayu, usłyszycie komentarz twórców. Wspominają oni m.in. o kooperacji z Lionsgate, właścicielu praw do marki. Jak mówią, wspomniana firma poszukiwała studia do realizacji gry opartej na Blair Witch, a ich doświadczenie przy wcześniejszych projektach, m.in. Observer oraz cyklu Layers of Fear, okazało się przekonującym argumentem. Deweloperzy dają też do zrozumienia, że Lionsgate nie wpływa mocno na proces produkcji gry i ekipa ma wolną rękę, więc czują się swobodnie. 

Sama gra została pozytywnie przyjęta po prezentacji, w efekcie czego akcje Bloober Team na giełdzie poszybowały w górę aż o 25% w ciągu ostatnich kilkunastu godzin.

Blair Witch zadebiutuje 30 sierpnia 2019 roku na PC z Windows 10 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:

Blair Witch

Premiera: 30 sierpnia 2019
PC, XBOX ONE

Blair Witch to horror z pierwszoosobową kamerą, którego akcja została osadzona w uniwersum kultowej serii filmów grozy o tej samej nazwie. Za projekt odpowiada polskie st...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   11:32, 10.06.2019
A to tego nie wiedziałem, że to polskie jest.
0 kudosTheCerbis   @   13:32, 10.06.2019
Czekam, podoba mi się podejście Bloober do tworzenia gier i ich styl.