E3 '19: Zapowiedziano Xbox Scarlett; premiera w przyszłym roku

Jednym z tytułów premierowych nowej platformy będzie Halo Infnite.

@ 10.06.2019, 00:34
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

E3 '19: Zapowiedziano Xbox Scarlett; premiera w przyszłym roku

Kolejny Xbox wciąż nie ma oficjalnej nazwy, co znaczy, że nadal jest on określany jako Project Scarlett. Na więcej konkretów musimy poczekać, ale podczas minionej konferencji Microsoftu na E3 2019 poznaliśmy pierwsze z nich.

Przede wszystkim gigant z Redmond podkreśla, co nie jest zaskoczeniem, że Project Scarlett to najpotężniejsza konsola w historii korporacji. Specyfikacji technicznej nie ujawniono, ale za wspomnianą potęgą przemawia kilka faktów, wymienionych poniżej:

  • Scarlett będzie oparte na najnowszej architekturze ZEN 2 od AMD;
  • Grafikę przetwarzać będzie architektura Radeon RDNA, również od AMD;
  • Konsola potrafi przetwarzać gry w 120 klatkach na sekundę;
  • Maksymalna wspierana rozdzielczość to 8K;
  • Dane przetwarzane będą w pamięci GDD6, a przechowywane na dysku SSD.

Dzięki powyższemu, Scarlett ma bez problemów wspierać ray tracing, zmienne odświeżanie, a także niebywale niskie opóźnienie z kontrolera. Jego premiera zaplanowana została na przyszłoroczny okres świąteczny, a jednym z tytułów premierowych będzie Halo Infinite.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:53, 10.06.2019
Oglądając live prezentację usłyszałem wiele korporacyjnych sloganów, co z tego zostanie wdrożone, wyjdzie w praniu.

To co jeszcze przekazano, to fakt, że jednym z największych problemów współczesnych graczy są ekrany ładowania. Ale że co? Że zrobią tak, że ich już nie będzie? Ciekawe Uśmiech
1 kudosguy_fawkes   @   08:32, 10.06.2019
Dobry silnik ze świetnie zoptymalizowaniem strumieniowaniem świata gry + SSD = loadingi minimalne. 120 FPS to zapewne przez FreeSync 2, który obsługuje też XOX.
Abstrahując od skupiania się na czystej mocy obliczeniowej, najbardziej jarają mnie deklaracje o zgodności wstecznej - nie ograniczonej, jak u Sony, kończącej się na PS4, ale sięgającej pierwszego Xboksa. Wow, chociaż pewnie dużo ich to nie kosztowało, skoro 3/4 roboty odwalili w XO.
0 kudospetrucci109   @   08:50, 10.06.2019
W teorii brzmi to pięknie. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
0 kudosLucas-AT   @   09:07, 10.06.2019
120 klatek to oczywiście w indykach lub grach typu Fortnite.

Widać, że nowy Xbox i PS5 będą mieć te same bebechy. Jedna z konsol może mieć najwyżej podkręcone zegary. Różnica w wydajności nie powinna przekroczyć zatem 15%.
0 kudosshuwar   @   09:13, 10.06.2019
A co do klatek... niektóre wczorajsze prezentacje miały taką płynność jakby już były w 120 fps'ach.
0 kudosfrycek88   @   19:09, 10.06.2019
No ciekawa zapowiedź, zwłaszcza kwestia tej kompatybilności wstecznej. Coś czego sony nie ma na aż takim wypasie. Pozostaje tylko kwestia nowych gier na wyłączność, a tu od lat na platformie Microsoftu panuje susza i pożoga. Dobry gier ekskluzywnych jak na lekarstwo, do tego większość można odpalić także na PC więc po cholerę brać Xboxa. Ja poczekam i tak z wyborem konsoli do premiery Starfielda i TES VI i dopiero jak wyjdą edycje kompletne tych gier z dodatkami to się skuszę na coś. Na radzie gram na PS4. Nieogranych tytułów co nie miara.
2 kudosguy_fawkes   @   00:14, 11.06.2019
@UP: Już kiedyś przerabialiśmy długą dyskusję nad bezsensem twierdzenia "po co kupować Xboksa, skoro to samo jest na PC". To jest polskie myślenie, nie zachodnie - jak ktoś gra na konsoli to gra na konsoli. Wyjście Heavy Rain w Epic Store za małe pieniądze nie sprawi, że jutro będę modernizować peceta. Fajnie, że pogra więcej ludzi, a przecież można by powiedzieć "po co kupować PS3/PS4, skoro to samo jest na PC". ;)
A ja nieogranych tytułów co nie miara mam właśnie na Xboksie. W Game Passie pojawiło się tyle dobra, że nie wiadomo, co najpierw odpalić, a już nie wspomnę o pudełkowej kupce wstydu na połce.
0 kudosluki505   @   11:10, 11.06.2019
PS5 pewnie wyjdzie w podobnym czasie więc na święta Bożego Narodzenia mam już prezent dla siebie Szczęśliwy
0 kudosfrycek88   @   16:59, 11.06.2019
Cytat: guy_fawkes
@UP: Już kiedyś przerabialiśmy długą dyskusję nad bezsensem twierdzenia "po co kupować Xboksa, skoro to samo jest na PC". To jest polskie myślenie, nie zachodnie - jak ktoś gra na konsoli to gra na konsoli. Wyjście Heavy Rain w Epic Store za małe pieniądze nie sprawi, że jutro będę modernizować peceta.


Masz rację dla osób którym nie chce się modernizować kompa Xbox jest super sprawą. Nie mniej brakuje na nim gier na wyłączność Smutny

Cytat: guy_fawkes
Fajnie, że pogra więcej ludzi, a przecież można by powiedzieć "po co kupować PS3/PS4, skoro to samo jest na PC". ;)
A ja nieogranych tytułów co nie miara mam właśnie na Xboksie. W Game Passie pojawiło się tyle dobra, że nie wiadomo, co najpierw odpalić, a już nie wspomnę o pudełkowej kupce wstydu na połce.


No właśnie nie. PS3/PS4, ma masę świetny gier ekskluzywnych których nie ma na innych platformach. Jak mam kupować konsolę tylko dla gier PCtowych. to mi się to nie opłaca, wolę kupić PS na który i tak większość gier PCtowych też jest.
Dodaj Odpowiedź