E3 '19: Electronic Arts zapowiada nowe gry w programie EA Originals

Podczas wczorajszej konferencji EA PLAY firma Electronic Arts ogłosiła zakontraktowanie nowych gier do programu EA Originals - autorzy A Way Out tworzą nieznany tytuł, twórcy Fe mają w zanadrzu Lost in Rush, zaś debiutanckie studio Glowmade - RustHeart.

@ 09.06.2019, 21:37
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps4, xbox one

Podczas zakończonej wczoraj konferencji EA PLAY firma Electronic Arts ogłosiła trzy nowe produkcje wchodzące w skład programu EA Originals! W nim korporacja finansuje projekty niezależnych deweloperów, pozwalając im zaistnieć w mainstreamie i pozwalając się wybić. Dostaniemy nowe gry od autorów Fe, A Way Out oraz jedno debiutanckie dzieło!

Studio Hazelight, znane przede wszystkim ze świetnej kooperacyjnej przygodowej gry akcji A Way Out (w naszej recenzji rozpływałem się w zachwytach!), da światu kolejny produkt nastawiony na współpracę - niestety jest za wcześnie na pokazanie tytułu oraz motywu przewodniego, zatem jeszcze musimy uzbroić się w cierpliwość.

Zoink Games to z kolei autorzy kolorowej i nastawionej na narrację przygodowej gry akcji Fe. Ich nowa produkcja nosi tytuł Lost in Random i jest, podobnie jak poprzedniczka, przygodówką pozwalają na eksplorację kolejnych fantastycznych krain. Tym razem jednak dostaniemy rozgrywkę wzbogaconą o elementy strategiczne. Niestety, oprócz skąpego opisu producenci podzielili się kilkoma szkicami koncepcyjnymi, które możecie obejrzeć poniej.

Studio Glowmade to wspomniani debiutancki programu EA Originals. Produkcja, którą wydadzą pod egidą EA, nazywa się RustHeart i - podobnie jak A Way Out - nastawione będzie na kooperację. Sami autorzy określają ją jako przygodówkę z wyraźnymi cRPG-owymi naleciałościami. W RustHeart wcielamy się w postać młodego chłopca, który wraz ze stworzonym przez siebie robotem rusza na międzywymiarową wyprawę. Rozgrywka ma być nieco bardziej rozbudowana niż prosta eksploracja i rozwiązywanie zagadek środowisk, ponieważ dochodzi element walki - bardziej taktycznej niż zręcznościowej.


Sprawdź także:

Fe

Premiera: 16 lutego 2018
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Fe to pierwszy tytuł, wydany w ramach programu Originals - specjalnej inicjatywy firmy Electronic Arts, mającej za zadanie promowanie małych, niezależnych deweloperów ora...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:26, 10.06.2019
No nie wiem co powiedzieć... brak EA na E3... brak info o czymś większym (Dragon Age, Mass Effect, Anthem Puszcza oko ) ...