E3 '19: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - sporo nowych informacji

W sieci pojawiło się sporo szczegółów na temat Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

@ 09.06.2019, 11:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Electronic Arts postanowiło wreszcie przerwać milczenie, jeśli chodzi o Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Wydawca zdradził sporo interesujących informacji na temat przedsięwzięcia, a wszystkie doniesienia zebraliśmy w ramach poniższej listy.

Po pierwsze, poziomy w grze inspirowane są grami z gatunku Metroidvania, a jedną z najważniejszych jest Metroid Prime. Co istotne, twórcy czerpali też całymi garściami z Dark Souls oraz Bloodborne, co może się spodobać osobom ceniącym sobie wyzwanie.

Istotnym elementem Star Wars Jedi: Upadły Zakon jest eksploracja. W jej trakcie znajdujemy skrzynie, w których występują przedmioty do podkręcania zdrowia oraz wytrzymałości gracza, punkty do podnoszenia umiejętności, jak również wyposażenie, w tym kosmetyczne elementy wpływające na wygląd protagonisty, jego robota oraz statku.

Podczas eksploracji nie jesteśmy prowadzeni za rękę, co znaczy, że nie ma żadnych punktów nawigacyjnych oraz innych wskaźników ułatwiających poszukiwanie cennych rzeczy. Trzeba się po prostu wykazać spostrzegawczością i bacznie przyglądać się trójwymiarowej holograficznej mapie.

Jeśli chodzi o statek głównego bohatera, Stinger Mantis, będzie on funkcjonował jako swoista baza wypadowa, dzięki której będziemy w stanie się przemieszczać pomiędzy planetami. Każdą z nich będzie się dało oczywiście dokładnie zbadać i w miarę potrzeby kilkakrotnie na nie powracać.

Podróż nie będzie przebiegać w ramach scenki przerywnikowej. Została ona zrealizowana w sposób w pełni interaktywny. Podczas lotu pozwiedzamy statek, porozmawiamy z towarzyszami. W ten sposób będziemy poznawać wątek fabularny oraz założenia uniwersum.

Istotną rolę w Star Wars Jedi: Upadły Zakon odegra walka. Nie jest ona czysto zręcznościowym łupaniem, a zamiast tego deweloperzy stawiają na kontrowanie, bloki, uniki i wyprowadzanie ciosów. Podczas każdej potyczki trzeba bacznie obserwować trzy wskaźniki: zdrowia, wytrzymałości oraz mocy. Choć na pierwszym materiale z rozgrywki walka wydaje się być trudna, deweloperzy uspokajają - poziom trudności jest dobrze zbalansowany. To nie gra soulslike.

Premierę Star Wars Jedi: Upadły Zakon zaplanowano na dzień 15 listopada bieżącego roku. Grać będziemy na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLoczek3545   @   13:21, 09.06.2019
Kompletnie to nie jest uniwersum, które jakoś szczególnie darzę sympatią (nigdy nie obejrzałem do końca żadnego filmu) ale sama gra "na papierze" zapowiada się całkiem ciekawie. Demo pokazane na materiale wygląda świetnie i fakt, że robią to ludzie od Titanfall daje jeszcze większe nadzieje na udaną gierkę! Niechętnie ale i tak trzymam kciuki, by fani (i nie tylko) w końcu dostali dobrą grę w tym świecie Uśmiech
0 kudosshuwar   @   19:25, 09.06.2019
No jednak wolałbym, żeby nie robili z tego Dark Souls (no chyba, że to będzie jako opcja trudności).
0 kudosTheCerbis   @   20:07, 09.06.2019
Spokojnie, nie wygląda to na trudną grę
0 kudosshuwar   @   21:19, 09.06.2019
To dobrze. Choć wideo obejrzę sobie na spokojnie dopiero jutro.