Blizzard anulował shooter w uniwersum StarCraft, aby zająć się Diablo 4 oraz Overwatch 2

Gry nie ujawniono, ale z nowego raportu wynika, że prace nad nią były w zaawansowanym stadium.

@ 07.06.2019, 13:03
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Blizzard anulował shooter w uniwersum StarCraft, aby zająć się Diablo 4 oraz Overwatch 2

Z raportu opublikowanego na łamach portalu Kotaku dowiedzieliśmy się garści ciekawostek związanych z firmą Blizzard. Okazuje się, że deweloper przez około dwa lata przygotowywał shooter w uniwersum serii StarCraft, ale finalnie z niego zrezygnowano.

Projekt kodowo zwany "Ares" przygotowywano na fundamencie Overwatch. Miał to być "Battlefield w uniwersum StarCrafta". Gracze wcielali się w nim w Terran, a po drugiej stronie barykady znajdowali się kontrolowani przez sztuczną inteligencję Zergowie. Co ciekawe, rasa obcych w pewnym momencie miała być oddana w ręce graczy.

Niestety po około 2 latach prace przerwano albowiem postanowiono skupić się na dwóch innych przedsięwzięciach: Diablo 4 oraz Overwatch 2. O pierwszym z wymienionych projektów wiemy od jakiegoś czasu o drugim na razie nie było żadnych potwierdzonych doniesień.

Jeśli chodzi o ploteczki, sytuacja jest zgoła odmienna. Overwatch 2 będzie podobno w jakiś sposób nawiązywać do cyklu Left 4 Dead. Z oczywistych względów nie wiemy jednak w jakim stopniu oraz jakie elementy przypominać będą te z dzieła studia Valve.

Kończąc nadmienię, że Blizzard pracuje obecnie nad kilkoma różnymi projektami, a więcej informacji na ich temat być może otrzymamy w trakcie nadchodzących targów E3.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKattowitz   @   13:48, 07.06.2019
Diablo IV mnie ciekawi, ale zarazem przeraża. Już trójeczka okazała się swojego rodzaju znoszonym kapciem, a Immortal prosi o pomstę do nieba... aczkolwiek czekam i mam nadzieję. Może w końcu coś im się uda Szczęśliwy

Tymczasem czekam na patch 8.2.0 w WoW'ie.
0 kudosMicMus123456789   @   16:07, 07.06.2019
Blizzard ma ostatnio tendencję to kasowania swoich wieloletnich projektów Dumny
0 kudosUxon   @   11:02, 08.06.2019
Mogliby wrócić do StarCraft: Ghost. Mieć taki znakomity pomysł i tak go porzucić..