Nadchodzą nowe mapy do Battlefield V i tryb 5 na 5 - powróci m.in. Metro!

Jeśli miałbym wymienić grę, która zbyt szybko trafiła do sprzedaży, to jest to bez wątpienia Battlefield V.

@ 06.06.2019, 12:05
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Nadchodzą nowe mapy do Battlefield V i tryb 5 na 5 - powróci m.in. Metro!

Jeśli miałbym wymienić grę, która zbyt szybko trafiła do sprzedaży, to jest to bez wątpienia Battlefield V. Mimo świetnego strzelania i wciągającej rozgrywki, tytuł na starcie oferował stanowczo zbyt mało zawartości. Studio DICE bardzo powoli dodawało kolejne elementy układanki, ale zdaje się, że wkrótce będzie warto zainteresować się "piątką" na poważnie!

DICE zapowiedziało bowiem właśnie aż 5 nowych map, które będą dodawane do gry w ciągu kolejnych miesięcy (od czerwca do października). Przypomnijmy, że ostatnio otrzymaliśmy kolorową mapkę Merkury. Teraz powróci m.in. kultowa lokacja Metro, na której do dziś zagrywają się fani Battlefield 3 i Battlefield 4.

W sierpniu do gry ma trafić nowy tryb Close-Quarter Combat, jak sama nazwa wskazuje, skupiający się na starciach na mniejszą skalę. Na mapie będzie łącznie 10 graczy podzielonych na 2 drużyny. Na start otrzymamy tutaj 2 lokacje (trochę mało), ale liczymy, że do końca roku ich liczba zostanie rozszerzona. Same mapki będą typowo przystosowane pod starcia z udziałem mniejszej ilości graczy - pełne zakamarków, przesmyków, itp. To taki ukłon ze strony DICE w stronę graczy, którzy chcieliby zasmakować Call of Duty w Battlefieldzie.

Trzy pozostałe lokacje to:

  • Al Sundan (afrykańska pustynia z kampanii), gdzie powalczymy przy użyciu czołgów, samolotów i licznych pojazdów;
  • Marita - tu zawalczy wyłącznie piechota;
  • Operation Underground - czyli odświeżone Metro z poprzednich Battlefieldów.

Te mapki mają oferować zabawę dla maksymalnie 64 graczy. Więcej szczegółów poznamy podczas zaplanowanej na 8 czerwca imprezy EA Play, na której DICE przedstawi dalsze plany rozwoju Battlefield V. Już dziś możemy zerknąć jednak na zwiastun prezentujący urywki akcji ze wspomnianych plansz.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?