Starfield zadebiutuje przed The Elder Scrolls VI, twierdzi Bethesda

Deweloperzy chcieli wreszcie zrobić coś innego.

@ 06.06.2019, 11:21
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one

Firma Bethesda podzieliła się z nami garścią szczegółów na temat wyczekiwanego przez graczy Starfield. Choć projekt nadal owiany jest tajemnicą i nie wiemy o nim praktycznie nic, jego premiera odbędzie się przed debiutem The Elder Scrolls 6.

Dlaczego Starfield dostaniemy wcześniej niż kolejne The Elder Scrolls, zapytacie? Bethesda wyjaśnia, że chodzi po prostu o to, iż deweloperzy chcieli opublikować na rynku coś nowego. Nie chcieli zamykać się w dotychczasowych markach. Ponadto, jest dobry czas na coś w klimatach sci-fi.

Elder Scrolls, Fallout, Elder Scrolls, Fallout - tak wyglądał cykl wydawniczy studia Bethesda, o czym wspomniał Todd Howard. W taki sposób przebiegało to od wielu lat, a po premierze Fallout 4 deweloperzy postanowili zrobić coś całkiem nowego.

"Mamy Starfield w głowach, więc zaczynasz się zastanawiać czy będzie w porządku? Możesz powiedzieć nigdy, może być nigdy".

"Ale jesteśmy osobami kreatywnymi i kiedy masz taką grę i czas jest odpowiedni. Więc Elder Scrolls VI będzie musiało trochę poczekać".

Nadal nie wiemy oczywiście kiedy zadebiutuje Starfield, ani tym bardziej kiedy dostaniemy The Elder Scrolls VI, ale z kolejnej wypowiedzi wynika, że przerwa pomiędzy projektami będzie znacząca.

"Myślę, że dobrze czasem za czymś zatęsknić. Myślę, że ludzie dzięki temu podchodzą do sprawy na świeżo. Myślę, że kiedy wreszcie zobaczą grę i to, co przygotowaliśmy, zrozumieją, że przerwa była związana z technologią oraz tym, co chcieliśmy osiągnąć".

"To gra, którą musimy zaprojektować tak, aby ludzie chcieli w nią grać przez kolejną dekadę - przynajmniej".

Kończąc  nadmienię, że Bethesda w trakcie targów E3 2019 będzie miała prezentację. Zaplanowano ją na godzinę 2:30 w nocy z niedzieli (9 czerwca) na poniedziałek (10 czerwca). Wiele pytań powinno znaleźć wówczas odpowiedzi.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   18:26, 06.06.2019
Jeśli przy tych grach Howard odwali taką manianę jak przy fallout 76 to kolejne sobie opuszczę.
0 kudosTheCerbis   @   18:29, 06.06.2019
O kolejnym TES też mówi, że ma starczyć na dekadę. Anthem również miał być na dekadę. Przynajmniej.
0 kudosfrycek88   @   19:07, 06.06.2019
Cytat: TheCerbis
O kolejnym TES też mówi, że ma starczyć na dekadę. Anthem również miał być na dekadę. Przynajmniej.


Pytanie tylko czy na dekadę dla graczy, czy dla moderów Puszcza oko Miejmy nadzieję że to pierwsze. Chciał bym by się zrehabilitowali.
0 kudosshuwar   @   07:29, 07.06.2019
Może stwierdzili, że już teraz prace nad TES VI idą w takim kierunku, że wypuściliby gniota, więc odpuszczają, a przekładają siły na Starfield (bo jak spieprzą nową markę, to nikt nie będzie płakał).

Mimo wszystko liczę, że dowiemy się czegoś więcej o Starfield na E3.