Wolfenstein: Youngblood ze wsparciem ray tracingu

Bardzo nieliczna lista gier ze wsparciem dla technologii śledzenia promieni od NVIDIA wzbogaca się o najnowszego Wolfensteina.

@ 27.05.2019, 16:55
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Wolfenstein: Youngblood ze wsparciem ray tracingu

Firma NVIDIA poinformowała, że zbliżające się Wolfenstein: Youngblood na PC zaoferuje wsparcie dla technologi ray-tracingu. Technologia będzie dostępna już od momentu premiery.

Wspominamy o tym, bo nie jest to oczywistością. Część gier, w tym Battlefield V czy Shadow of the Tomb Raider otrzymała ray-tracing dopiero w popremierowych łatkach (przygody Lary czekały na to ponad pół roku!). W strzelance od Bethesdy posiadacze kart z rodziny GeForce RTX będą mogli cieszyć się efektownym oświetleniem od samego początku zabawy. Warto przypomnieć, że technologia "działa" także na starszych kartach graficznych od NVIDIA, ale z uwagi na brak rdzeni RTX, obliczenia spadają na procesor graficzny, co, delikatnie mówiąc, mocno go obciąża.

Jak wypada ray-tracing we Wolfenstein: Youngblood, zobaczycie na poniższym gameplayu. Materiał nagrano w rozdzielczości 4K i 60 fps, z zachowaniem maksymalnych ustawień graficznych.

Premiera pełnej wersji gry zaplanowana jest na 26 lipca - na PC, PS4, XOne i Switch. Twórcy na ten moment nie ujawnili wymagań sprzętowych swojej strzelanki.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   21:10, 27.05.2019
Mi najbardziej podoba się ta tryskająca jucha. I ten odstrzelony łeb nazisty. Poezja po prostu.