Premiera Total War: Three Kingdoms i olbrzymi sukces gry na Steam!

Gracze docenili portfelami nowego Total Wara.

@ 23.05.2019, 18:32
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Studio Creative Assembly tym razem nie zawiodło i Total War: Three Kingdoms okazało się świetną grą, o czym pisałem w naszej recenzji. Tekst mogliśmy opublikować już na tydzień przed premierą, a to oznacza, że wydawca był mocno pewny swojego dzieła.

Gra od samego początku zapowiadała się bardzo dobrze, a twórcy przed premierą zademonstrowali nam całą masę gameplayów czy streamów, gdzie prezentowali tytuł. Takie posunięcie miało najwidoczniej sporo sensu, bowiem podobno liczba zamówień przedpremierowych przerosła oczekiwania.

Konkretnych liczb brak, bo na to jest za wcześnie, ale możemy rzucić okiem na dane ze Steam. W chwili pisania newsa w Three Kingdoms gra jednocześnie około 130 tysięcy osób, a dzisiejszy rekord to prawie 163 tysiące graczy zajmujących się jednocześnie podbojem starożytnych Chin.

Oczywiście liczby te nie mają nic wspólnego ze sprzedażą, bo tutaj wyniki będą znacznie wyższe, ale potwierdzają, że Total War: Three Kingdoms musiało się rozejść przed premierą i w dniu premiery (czyli dziś) bardzo dobrze. Tytuł jest aktualnie na 4. pozycji, jeśli chodzi o najchętniej ogrywane gry na Steam - po DOTA 2, CS GO i PUBG. Również sami gracze bardzo pozytywnie oceniają grę - z prawie 2500 tysiąca recenzji, aż 85% to opinie pozytywne. 

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować twórcom sukcesu! Jeśli rozważacie zakup, to zerknijcie do podlinkowanej recenzji i rzućcie okiem na wymagania sprzętowe gry.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   19:14, 23.05.2019
Stworzyli świetną grę, to i świetnie się sprzedaje. Jak widać strategie nadal mają swoich fanów.