Microsoft na E3 2019 - zapowiedź następcy Xbox One, gameplaye z Cyberpunk 2077 czy Age of Empires IV. Znamy rozkładówkę?

Do sieci wyciekły informacje na temat konferencji Microsoftu na targach E3 2019.

@ 20.05.2019, 12:19
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, xbox one

Wycieki przed E3 2019 ruszyły na dobre. Właśnie ktoś na forum neogaf wrzucił domniemaną rozkładówkę konferencji Microsoftu. Nie są to potwierdzone informacje, ale brzmią wiarygodnie.

Wspomniany użytkownik, który opublikował poniższe doniesienia, nie zdradza kim jest. Zaznaczył natomiast, że bardzo kocha branżę gier wideo i dlatego dzieli się z nami tymi informacjami. Jako potwierdzenie dodał do wątku zdjęcia wizytówek pracowników różnych ekip growych (m.in. Naughty Dog czy CD Projekt RED), które zebrał podczas rozmaitych imprez, np. poprzednich E3.

Według autora postu, konferencja Microsoftu będzie ciekawym wydarzeniem, na którym doczekamy się m.in. krótkiego teasera konsoli Xbox Lockhart / Xbox Anaconda (następca Xbox One), ale nie ujrzymy faktycznego wyglądu urządzenia. Microsoft pochwali się za to jego możliwościami, mocą obliczeniową w teraflopach (TFLOPS) czy specyfikacją - mniej więcej tak, jak zrobiło to Sony przy okazji ujawnienia informacji na temat PlayStation 5.


A jak wygląda kwestia gier? Na konferencji Giganta z Redmond mamy ujrzeć:

 • Halo Infinite - wysyp informacji, nowy trailer i gameplay. Premiera w wakacje 2020 na Xbox One i jego następcy.
 • Gears 5 - gameplay, prezentacja dema i rozgrywek multiplayer. Premiera podobno we wrześniu 2020. Autor przecieku twierdzi, że wiedział o tej dacie już wcześniej.
 • Gears Tactics - wysyp informacji, nowy trailer. Premiera podobno w drugiej połowie roku.
 • Ori and the WIll of the Wisps - konkretny zwiastun i data premiery - w bieżącym roku.
 • Bleeding Edge - nowa gra od Ninja Theory. Gra w świecie Sci-Fi. Autor nie jest pewien, czy to kooperacyjna strzelanka, w której masakrujemy obcych, czy może tytuł nastawiony na drużynowe PVP. Słyszał natomiast, że gra ma zadebiutować w 2020 roku na obecnej i przyszłej generacji Xboksów. 
 • The Outer Worlds - wysyp informacji, nowy gameplay i ostateczna data premiery.
 • Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED ma pokazać nowe rozwiązania i świeży gameplay. Poznamy też przewidywaną datą premiery gry.
 • Age of Empires IV - wysyp informacji i gameplay. Premiera w 2020 roku.
 • Fable 4 - zapowiedź gry aRPG w otwartym świecie, prawdopodobnie w uniwersum Fable. Nie jest to jednak potwierdzone. Nad grą ma pracować ekipa Playground Games, co zdradzały już wcześniejsze wycieki.
 • Sea of Thieves - prezentacja nowej zawartości do gry.
 • Battletoads - prezentacja gry w formie gameplayu, konkretniejsze informacje i data premiery.
 • Project xCloud - prezentacja usługi streamingowej od Microsoftu w akcji. Informacje na temat daty publicznych testów. Microsoft podobno poświęca rozwojowi tej usługi bardzo dużo uwagi.

Autor tych rewelacji spekuluje jeszcze nad ewentualną zapowiedzią nowej gry z serii Forza Motorsport, gry w uniwersum MechAssault czy kolejnej, póki co tajemniczej produkcji od studia Rare (odpowiedzialnego za Sea of Thieves). Możliwe też, że ujrzymy zapowiedź reboota gry Perfect Dark z 2000 roku (w 2010 wykonano konwersję na Xbox 360). Co więcej, podobno Microsoft wykupił / wykupi kolejne trzy studia deweloperskie: IO Interactive, Relic Entertainment oraz francuskie Asobo. Jednocześnie zaprzeczył, jakoby Microsoft miał kupić CD Projekt RED oraz ekipę Creative Assembly.

Jeśli powyższe rewelacje się potwierdzą, to konferencja Giganta z Redmond z pewnością będzie bardzo ciekawa. Póki co należy jednak traktować te doniesienia jako plotki. 


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMaterdea   @   06:48, 21.05.2019
Age of Empires IV i Fable 4! A myślałem, że dożyją tego dopiero moje wnuki.
0 kudosshuwar   @   07:12, 21.05.2019
No zapowiada się ciekawie... To kiedy te E3?
0 kudosTheCerbis   @   11:11, 21.05.2019
Fable 4, Age of Empires IV? O rany... Ja bardzo chciałbym, aby zostały wydane części 2-3 w wersjach odświeżonych na PC, tak jak to było w przypadku "jedynki", która dostała wersję Anniversary. A Age of Empires to świetna seria, II była jedną z pierwszych gier, z którymi zaczynałem to hobby.
0 kudosMicMus123456789   @   15:37, 21.05.2019
AoE4 to jest to na co czekam Szczęśliwy Co do Fable również czekam, ale ponoć ma to być gra w uniwersum fable niekoniecznie z czwórką w tytule. Z całej serii przeszedłem tylko trójkę, ale bawiłem się przy grze świetnie.
0 kudosluki505   @   20:32, 29.05.2019
AoE 4, fable 4 (jak będzie taki jak jedynka to biorę w ciemno), Forza MS 8, Cyberpunk. Ciekawi mnie również czy Xbox nowy będzie miał napęd BLU Ray (choć pewnie będzie miał).
Dodaj Odpowiedź