Przyszłoroczne Call of Duty zmienia dewelopera

Dostaniemy prawdopodobnie Call of Duty: Black Ops 5.

@ 20.05.2019, 11:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one

W sieci mówi się o tym, że tegoroczna edycja Call of Duty, opracowywana przez Infinity Ward, będzie czwartą odsłoną cyklu Modern Warfare. Jeśli chodzi o część następną, sytuacja lekko się skomplikowała. Wedle grafiku miało ją opracować Sledgehammer Games, a z najnowszego raportu wynika, że przygotuje ją Treyarch.

Doniesienia na temat zmiany dewelopera docierają do nas za sprawą Kotaku, które potwierdziło pogłoski w trzech niezależnych źródłach. W 2020 roku dostaniemy najprawdopodobniej Call of Duty: Black Ops 5, a w pracy nad przedsięwzięciem pomagać będą studia Sledgehammer oraz Raven.

Akcja przyszłorocznego wydania popularnego cyklu miała nas przenieść do Wietnamu w czasie Zimnej Wojny. Uległo to jednak z jakiegoś powodu zmianie. Być może chodzi po prostu o to, iż studio Treyarch nie podołałoby zadaniu przygotowania tak rozbudowanego projektu na własną rękę. Sledgehammer oraz Raven mają opracować dla niego kampanię singlową.

Więcej informacji będziemy mieli dla Was, jak tylko się pojawią. Póki co pamiętajcie, że tegoroczne Call of Duty zostanie już niebawem zaprezentowane, wszak coraz większymi krokami zbliża się E3 2019.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   17:23, 20.05.2019
Nie specjalnie mnie cieszą te wieści. Treyarch robi CODy najgorzej z nich wszystkich. Ale bardziej mnie smuci że takie genialne studio jak Raven musi robić nad takim barachłem. Goście od genialnych strzelanin jak Hexen, czy Solider of fortune. Zupełnie tak samo nisko upadli jak panowie z Monolith, którzy zrobili F.E.A.R. czy Blooda dziś robią gierki w uniwersum Władcy pierścieni, dla WB. Szkoda że jedni z najlepszych twórców FPSów tak się marnują. Dobrze że bethesda kupiła ID przynajmniej to studio zajmuje się tym co robi najlepiej i tworzy własne marki.
1 kudosdabi132   @   18:51, 20.05.2019
Widzę, że Trayarch tak się rozwinęło przy tworzeniu czwartej części Black Ops, że nawet nie potrafią stworzyć kampanii single do kolejnej odsłony? Ciekawe czy i w piątce wpakują tryb Battle Rogale?